Reklama

Oppo N1 mini – zmenšená verzia smartfónu s otočným fotoaparátom

Marek Šimunek

Možno budeme niekedy v budúcnosti túto dobu označovať, ako dobu mini smartfónov. Takmer všetci poprední výrobcovia majú vo svojom portfóliu okrem aktuálnej vlajkovej lode aj jeho zmenšenú verziu. Inak tomu nie je ani v prípade modelu Oppo N1, ktorého „mini“ súrodenec bol práve predstavený v ďalekej Číne.

Oppo N1 mini

Ako je tomu už zvykom aj Oppo N1 mini vychádza z väššieho smartfónu. Koncept teda ostáva zachovaný a podobne ako model N1 bude disponovať jediným fotoaparátom, ktorý bude umiestnený na otočnom kĺbe. Dokonca je v prípade tohto fotoaparátu zachované aj rozlíšenie a „mini“ verzia ponúkne rovnaký 13 Mpx snímač, ako v prípade minuloročného smartfónu.

Oppo N1 mini

Aj keď Oppo zatiaľ presné špecifikácie tají, takže vám nevieme povedať o koľko bude N1 mini „okresaná“ oproti Oppo N1, isté je, že N1 mini sa bude predávať s operačným systémom označovaným ako Oppo Color OS. Nie nebojte sa nie je to úplne nový operačný systém, ale grafická nadstavba postavená na prostredí OS Android 4.2.

Oppo N1 mini

N1 mini ponúkne tiež 5“ displej, ktorý bude mať HD rozlíšenie (720 x 1 280 px). Bohužiaľ informácie o tom aký procesor bude N1 mini pohánať, kedy sa dostane do predaja, a či vôbec túto novinku uvidíme aj mimo čínskeho trhu, nie sú známe.

Oppo N1 mini

Foto: Oppo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.