Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

OPPO Find X3 Pro ohuruje mikroskopickým fotoaparátom a „miliardovým“ displejom

OPPO Find X3 Pro ohuruje mikroskopickým fotoaparátom a „miliardovým“ displejom
Zdroj | OPPO
Stanislav Vinc
OPPO Find X3 Pro ohuruje mikroskopickým fotoaparátom a „miliardovým“ displejom
Zdroj | OPPO
Zdroj | OPPO

Ak nás dokáže vo svete smartfónov ešte niečo prekvapiť, zvyčajne za tým stojí čínska spoločnosť OPPO. Inak to nie je ani v prípade jej novej vlajkovej lode OPPO Find X3 Pro, ktorá sa vymyká z roviny dnešných štandardov v niekoľkých kategóriách naraz.

Ani OPPO sa pri vývoji svojej novej vlajkovej lode nevyhlo prítomnosti obrovského modulu pre zadné fotoaparáty. Nový model Find X3 Pro si však aj napriek tomu s konkurenciou nepomýlite. Výrazne vystupujúce zadné fotoaparáty totiž šikovne maskuje samotné sklo pokrývajúce celú zadnú stranu plynulo prechádzajúce až na úroveň štvorice fotoaparátov.

Zdroj | OPPO

OPPO sa nebálo experimentovať ani pri tejto štvorici, ktorú tvorí duo identických senzorov Sony IMX766 s rozlíšením 50 Mpx. V jednom prípade ide o klasický hlavný fotoaparát, zatiaľ čo ten druhý prekrýva optika s ultraširokouhlým záberom. Ultraširokouhlé snímky tak v tejto zostave nebudú hrať druhé husle, ponúkať by mali rovnakú kvalitu, ako hlavný fotoaparát.

Zdroj | OPPO

Tretím fotoaparátom v zostave je 13 Mpx snímač s teleobjektívom, ktorý ponúkne 2-násobný optický zoom, 5-násobný hybridný zoom a 20-násobný digitálny zoom. Skutočnou kuriozitou v tejto zostave je však až štvrtý, 3 Mpx mikroskopický fotoaparát.

Zdroj | OPPO

Na rozdiel od súčasných makro fotoaparátov vo väčšine smartfónov má OPPO tento fotoaparát skutočne právo nazývať „mikroskopický“. Ponúka totiž až 60-násobné zväčšenie obrazu, vďaka čomu ho môžete skutočne poľahky premeniť na vreckový mikroskop, samozrejme s veľmi obmedzeným praktickým využitím.

Predná strana smartfónu už tak zaujímavo nepôsobí, no špecifikácie samotného 6,7“ displeja hovoria opak. OPPO Find X3 Pro sa totiž môže pochváliť 10-bitovým LPTO OLED panelom, ktorý tak dokáže zobrazovať fotografie a videá zachytené zadným 50 Mpx fotoaparátom v plnej kvalite vo viac ako 1 miliarde farieb.

Zdroj | OPPO

Po praktickej stránke navyše displej poteší aj jasom až do 1 200 nitov a adaptívnou obnovovacou frekvenciou obrazu schopnou prepínať režimy od 5 Hz až do 120 Hz v závislosti od aktuálne zobrazovaného obsahu. Do drobnej dierky v ňom je tentokrát integrovaný 32 Mpx selfie fotoaparát.

Zdroj | OPPO

Novú vlajkovú loď poháňa vlajkový čipset Snapdragon 888 vybavený 12 GB operačnou pamäťou a samozrejme aj 5G modemom. Pri značke OPPO už neprekvapí ani prítomnosť rýchleho nabíjania SuperVOOC Flash Charge s výkonom až do 65 W. Duálnu batériu s kapacitou 4 500 mAh však bude možné nabíjať pomerne rýchlo aj bezdrôtovo, kde výkonnostný strop končí až pri 30 W.

Pozrite si

Herný ASUS ROG Phone 5 ponúkne Snapdragon 888, aj zadný LED displej

Otázna v tejto chvíli zostáva už iba cena a dátum vydania. Podľa aktuálnych špecifikácií bude OPPO Find X3 Pro v predaji iba v jednej pamäťovej verzii s 12 GB LPDDR5 RAM a 256 GB úložiskom typu UFS 3.1. Detaily ohľadom podpory funkcií eSIM a Dual SIM v rôznych krajinách zas napovedajú tomu, že smartfón bude eventuálne dostupný na všetkých svetových trhoch snáď aj vrátane toho európskeho.

Zdroj