Reklama

Operátori prestávajú spoplatňovať prenesenie čísla!

Števo Porubský

RU logo

RÚ (Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb) dnes oznámil, že takmer všetci operátori si od vás už nebudú pýtať pri prenose čísla žiadne poplatky. Úrad s potešením konštatoval, že operátori zareagovali na výzvu RÚ a zvolili si zákaznícky orientovaný prístup aj bez potreby regulácie.

Hoci nikto zo štyroch mobilných operátorov nespoplatňuje účastníkov za prenesenie čísla do ich siete, opačne to už neplatí. Pri prenesení čísla do inej mobilnej siete v súčasnosti účastníkov nespoplatňuje (ani nespoplatňoval) O2 Slovensko. Štvrtý mobilný operátor SWAN neplánuje poplatky za prenesenie čísla zaviesť vôbec. Orange Slovensko plánuje doteraz vyberané poplatky v mobilnej a v pevnej sieti zrušiť najneskôr do 1.1.2015. Telekom sa k otázke o spoplatňovaní vyjadril nasledovne: „Prenos čísla generuje náklady, ktoré sú rozložené aj v poplatku za túto službu. Aktuálne účtované poplatky nie sú odradzujúce od prenosu a navyše operátori na Slovensku dlhodobo ponúkajú rôzne kompenzácie, ktoré výšku poplatku spravidla niekoľkonásobne prevyšujú.“ K celkovému zrušeniu poplatku za prenos čísla sa operátor ešte nevyjadril.

Pri zmene telefónneho operátora a ponechaní svojho čísla pri odchode nespoplatnia zákazníkov títo operátori: ANTIK Telecom, DH Telecom, GTS Slovakia, IPfon, O2 Slovakia, Slovanet, SWAN, TRNAVATEL, UPC Broadband Slovakia, VM Telecom a ŽSR, Železničné telekomunikácie Bratislava, o.z.

 

Zdroj a foto: RÚ

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.