Reklama

Opera bude žrať na MacBookoch menej batérie

Zdroj | Opera
Marek Šimunek
Zdroj | Opera
Zdroj | Opera

Nórska spoločnosť Opera Software, ktorá je známa najmä svojim internetovým prehliadačom Opera predstavila nový šetriaci mód pre internetový prehliadač. Ten by sa mal podpísať pod podstatne lepšiu správu energie na počítačoch.

Nový systém šetrenia energie bol testovaný na notebooku Lenovo X250 s procesorom Intel Core i7-5600U a 16 GB RAM, na ktorom bežal operačný systém Windows 10. V prípade počítačov od Apple je však očakávaná rovnaká, prípadne ešte vyššia úspora energie.

Zdroj | Opera

Nový šetriaci mód je zatiaľ dostupný iba vo vývojárskej verzii prehliadača pre operačný systém Apple OS X. Podľa spoločnosti Opera Software však tento mód dokáže predĺžiť v porovnaní s predchádzajúcimi verziami prehliadača Opera výdrž až o 50 %.

Pozrite si

Opera VPN klient, vyššia bezpečnosť prehliadnia úplne zadarmo

Celkovo by toto vylepšenie malo poskytnúť náročným používateľom internetu až tri hodiny prehliadania internetových stránok navyše. Samotný „Power Saving“ mód pracuje na niekoľkých základoch. V prvom rade je to zníženie aktivity stránok otvorených v pozadí, ale Opera sa zamerala aj na nastavenie prehrávania videa a vylepšení obnovovacej frekvencie internetových stránok.

Zdroj | Opera

Šetriaci režim je dostupný v momente keď je notebook používaný na batériu. V hornej lište sa objaví ikona batérie a kliknutím na ňu sa režim aktivuje. Súčasne režim vie automaticky detekovať keď sa je kapacita batérie už nízka a ponúknuť možnosť zapnúť šetriaci režim.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.