Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 13.4.2010

Opera Mini má pre Apple iPhone konečne zelenú!

Marek Šimunek

Stalo sa to, v čo väčšina užívateľov dúfala, Opera Mini pre iPhone, o ktorej sme písali aj v našom článku, je dostupná v Apple App Store. Opera Mini je so svojím počtom viac ako 50 miliónov spokojných užívateľov obľúbeným internetovým prehliadačom najmä vďaka malej dátovej náročnosti. Apple sa nakoniec rozhodol túto aplikáciu schváliť a vy si ju môžete zadarmo stiahnuť.

Opera Mini pre iPhone

Rozhranie aplikácie je rovnaké aké poznáme z iných platforiem. Na domácej stránke máte rýchly prístup k deviatim záložkám. Pre pridanie novej záložky postačuje kliknúť na znamienko „+“ medzi voľnými záložkami. Záložky je možné jednoducho meniť a upravovať dlhším podržaním prstu na danej záložke. Zobrazovanie stránok je naozaj rýchle aj v prípade použitia pomalšieho pripojenia. Jednotlivé stránky si môžete otvoriť vo viacerých oknách, prípadne v novom okne môžete otvoriť aj odkaz z inej stránky. Zamrzí však limit počtu otvorených okien na maximálne štyri. Jednotlivé otvorené okná je možné rýchlo prepínať pomocou tlačidla v spodnej lište.

Opera Mini pre iPhone

Opera Mini podporuje aj zobrazenie obsahu na celú stránku a v iPhone vám tak pri zobrazení stránky ostane len vrchný stavový riadok. Okrem toho funguje aj rotácia stránok a ich zobrazenie na šírku. Pri jej používaní môžete využívať aj známe funkcie ako ukladanie hesiel alebo Opera Link pre synchronizáciu záložiek medzi Operou Mini v iPhone a inými prehliadačmi Opera. Užívateľov určite poteší aj to, že si aplikácia zapamätá otvorené stránky a pri ďalšom spustení ich máte hneď k dispozícii bez následného načítavania.

Opera Mini pre iPhone je dostupná zadarmo v Apple App Store pre iPhone a iPod Touch s iPhone OS 3.0 a vyšším.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.