Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 24.3.2010

Opera Mini je zaradená do schvaľovacieho procesu Apple App Store

Marek Šimunek

Ako sme písali v našom článku, spoločnosť Opera Software predstavila na MWC 2010 Operu Mini určenú pre iPhone. Vo včerajšej tlačovej správe spoločnosť uviedla, že svoju aplikáciu odovzdala na schválenie do Apple App Store. Pri tejto príležitosti Opera Software vytvorila aj webovú stránku, na ktorej odpočítava čas od odovzdania aplikácie na schválenie a vyhlásila súťaž o nový iPhone 3GS pre toho, kto si najpresnejšie tipne koľko bude schvaľovací proces trvať.

 Apple iPhone Opera Mini

Opera Mini je očakávanou aplikáciou pre iPhone aj napriek tomu, že mobilná verzia Safari je prepracovaným prehliadačom. Všetky aplikácie uvedené v App Store ako náhrada Safari, sú v podstate len nadstavby už vstavaného Safari a Opera Mini by bola prvou reálnou konkurenciou pre Safari v iPhone. Aj napriek nespočetnému množstvu výhod, ktoré Opera Mini prináša najmä v rýchlosti načítavania stránok, objeme prenesených dát a vylepšenom užívateľskom rozhraní, nájde sa aj niekoľko nevýhod.

 Apple iPhone Opera Mini

Aj nevýhody sa nájdu

K hlavnej nevýhode bude určite patriť nemožnosť behu na pozadí, ktorý je limitovaný postojom Apple voči aplikáciám tretích strán a plnohodnotnému multitaskingu. Safari dokáže v novom iPhone 3GS bezproblémovo načítavať stránky aj v pozadí, kým užívateľ používa iné aplikácie. Pri Opere Mini sa aplikácia ukončí návratom na domácu obrazovku. Druhou podstatnou nevýhodou je, že všetky prenášané dáta putujú cez proxy server a tak Opera Mini nie je vhodná na prezeranie zabezpečených stránok napríklad internetového bankovníctva. Všetky jej nevýhody však vynahradí už spomínaná rýchlosť, ktorá je podľa údajov Opera Software až päť násobne rýchlejšia ako pri Safari a užívateľov s limitovanými dátovými prenosmi poteší aj až 90% úspora prenesených dát v prípade Opery Mini.

Aj napriek tomu, že sa spoločnosť Opera Software nevyjadrila o cenovej politike novej Opery Mini pre iPhone, je možné predpokladať, že bude rovnako ako všetky ostatné verzie internetového prehliadača Opera dostupná zadarmo. Prvý náhľad na rýchlosť načítavania a užívateľské rozhranie aplikácie vám  ponúkne video nižšie s demonštráciou Opery Mini pre iPhone.

Apple iPhone Opera Mini

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.