Reklama

Opera GX je prvým herným prehliadačom na svete pre Mac. Vyťaží maximum z hier

Zdroj | Opera
Richard Pliešovský
Zdroj | Opera
Zdroj | Opera

Opera dnes uvoľnila herný prehliadač pre operačné systémy macOS a Windows. Ide o doplnok pre hráčov a je vyvinutý tak, aby umožňoval hranie hier s maximálnym grafickým výkonom. Verzia pre Mac je vôbec prvým herným prehliadačom pre túto platformu.

Opera GX je špeciálnou verziou prehliadača Opera, ktorá má pomôcť vyťažiť maximum z hrania hier a surfovania na webe. Môžete si ho bezplatne stiahnuť na jej webstránke.

Základom je sada ovládacích prvkov, ktoré umožňujú nastaviť, koľko pamäte RAM a CPU vám môže zaberať prehliadač. Pomocou ovládacích prvkov si môžete obmedziť šírku ovládacieho pásma (CPU, RAM a siete), ktorú využíva prehliadač. V praxi to znamená, že váš počítač bude mať pri hrách viac výkonu.

Prehliadač je samozrejme dizajnovo upravený a vyzerá naozaj perfektne. V hornej časti okna vidíte dve karty, Welcome to Opera GX a Rýchly prístup. V uvítacej časti si môžete pozrieť a upraviť nastavenia, sledovať obľúbené kanály a nechať si z nich zasielať notifikácie, zmeniť dizajn prehliadača, nastaviť VPN a ďalšie.

Rýchly prístup slúži presne na to, čo od neho očakávate. Pod vyhľadávačom Google máte rýchly prístup na obľúbené stránky. Samozrejme, môžete ich pridávať, presúvať, či vymazávať.

Na ľavo od týchto dvoch kariet vidíte ikonu herného ovládača. Po kliknutí na ňu sa vám ukáže ďalšia stránka GX Corner s ponukou hier a informáciách o nich. Môžete ich ľubovoľne filtrovať, napríklad kto používa Mac, ako v našom prípade, môže si vybrať len udalosti týkajúceho sa macOS.

V stĺpci na ľavej strane sú umiestnené ďalšie tlačidlá, GX Control, Twitch, História, Rozšírenia a Nastavenia. V nastaveniach sa môžete do sýtosti vyblázniť s dizajnom prehliadača.

Zdroj | Opera

Podľa reprezentatívnej štúdie, ktorú Opera uskutočnila na hráčoch v USA, z nich 14 % hrá počítačové hry na zariadeniach so systémom macOS, zatiaľ čo 82 % používa Windows. Hoci Mac nie je dominantným trhom, zostáva relevantným prostredím pre hry. Verzia pre macOS je vôbec prvým herným prehliadačom pre túto platformu.

Prieskum tiež ukázal, že americkí hráči strávia v priemere jednu až dve hodiny denne hraním hier. Hráči mladší ako 24 rokov trávia hraním viac ako 2 hodiny denne. Muži majú tendenciu hrať dlhšie ako ženy, 41 % respondentov mužského pohlavia a 36 % žien trávi hraním hier dve hodiny denne.

V súčasnosti je najobľúbenejšou hrou Minecraft, po ktorej nasleduje Fortnite, World of Warcraft a NBA2K.

Mimochodom, na svojej stránke má Opera veľmi pekne a podrobne vysvetlené ako sa dá prehliadač využívať, čo dokáže a na čo slúži to-ktoré nastavenie.

Prehliadač Opera GX nám v redakcii bežal mimoriadne spoľahlivo, avšak je pravda, že sme ho skúšali len krátky čas. Budeme radi, ak nám v komentároch napíšete vaše vlastné skúsenosti.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.