Reklama

Opera 10.6: Čo je rýchlejšie ako to najrýchlejšie?

Marek Šimunek

Spoločnosť Opera Software je nám všetkým známa najmä svojím veľmi obľúbeným internetovým prehliadačom Opera, ktorý je dostupný v rôznych verziách a pre rôzne platformy operačných systémov. Jej počítačová verzia sa dočkala aktualizácie na verziu Opera 10.6, ktorá je podľa údajov vývojárov, okrem iného až o 50% rýchlejšia ako všetky predchádzajúce verzie.

Opera 10.6

O obľúbenosti prehliadačov Opera svedčí takmer  120 miliónov aktívnych celosvetových užívateľov. Nová verzia tohto populárneho prehliadača prešla rýchlym vývojom a spoločnosť Opera včera oznámila jej oficiálne uvedenie. Opera 10.6 prináša niekoľko noviniek, medzi ktorými nájdeme napríklad lokalizovanie vašej pozície priamo na mapách Google Maps a jednoduché zdieľanie tejto pozície v sociálnych sieťach. Opera 10.6 je zároveň prvým internetovým prehliadačom podporujúcim kontroverzný video formát WebM spolu s HTML5. Prehrávané video v tomto formáte sa vám zobrazí priamo v okne internetového prehliadača. Vďaka podpore štandardu HTML5 dostala Opera 10.6 zabudovanú aj funkciu Offline Aplications pre prácu v internetových textových procesoroch ako napríklad Google Docs bez internetového pripojenia. Všetky potrebné údaje sa ukladajú lokálne a po pripojení k internetu sa ich obsah aktualizuje.

Opera 10.6

Opera 10.6 je vďaka použitiu výkonnejšieho javascriptu až o 50% rýchlejšia. Vďaka tomu bude vaše prehliadanie stránok s pomerne náročnými javascriptami ako napríklad Gmail, alebo Facebook ešte rýchlejšie. Samozrejme ostala zabudovaná funkcia Opera Turbo pre rýchlejšie načítavanie stránok pri pomalom pripojení a tiež pre šetrenie dát a tiež podporu gest myšou pre rýchly prístup k niektorým funkciám. Opera Software popracovala aj na bezpečnosti novej Opery 10.6 a zabudovala aj ochranu proti škodlivému softvéru. Opera 10.6 je dostupná pre operačné systémy Windows, Mac OS X a Linux samozrejme zdarma ako všetky predchádzajúce verzie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.