Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Opel a Vauxhall predstavili elektrické dodávky Zafira-e Life a Vivaro-e Life

Opel a Vauxhall predstavili elektrické dodávky Zafira-e Life a Vivaro-e Life
Zdroj | Vauxhall
Richard Pliešovský
Opel a Vauxhall predstavili elektrické dodávky Zafira-e Life a Vivaro-e Life
Zdroj | Vauxhall
Zdroj | Vauxhall

Opel a jeho britská značka Vauxhall ukázali viacúčelové vozidlá strednej veľkosti, ktoré môžu byť konfigurované až pre deväť cestujúcich. Špecifikácie sú podobné modelom z dielne PSA Group Citroen e-SpaceTourer a Peugeot e-Traveler.

V elektrických dodávkach nájdeme 50 kWh batérie (18 modulov) s dojazdom do 230 km (WLTP), prípadne 75 kWh (27 modulov) s dojazdom do 330 km (WLTP). Elektrický motor má výkon 100 kW (136 koní) a maximálny krútiaci moment 260 Nm. Vozidlo má predný náhon a dosiahne maximálnu rýchlosť 130 km/h.

Zdroj | Opel

Palubná nabíjačka je jednofázová 7,4 kW, alebo trojfázova 11 kW. Jednosmerné rýchlonabíjanie nabije batériu na 80 % kapacity zhruba za 30 minút (50 kWh verzia), alebo za 45 minút (75 kWh) pomocou 100 kW nabíjačky. Záruka na batériu (pokles kapacity pod 70 %) je osem rokov, alebo najazdenie 160 000 km.

Pozrite si

Opel Mokka-e ponúkne dojazd cez 320 km a 100 kW motor

Zdroj | Opel

Nové elektrické dodávky ponúkajú luxusný „salónik na kolesách“ s ekologickým a nehlučným cestovaním. Navyše, väčšina verzií Zafira-e Life a Vivaro-e Life má výšku pod 1,90 m a môžu tak parkovať v bežných podzemných garážach, čo je dôležité napríklad pre kyvadlovú dopravu do hotelov.

Zdroj | Opel

Automobily Opel Zafira-e Life a Vauxhall Vivaro-e Life sú postavené na modulárnej platforme EMP2. Vozidlá môžu byť v troch rôznych dĺžkach, podľa usporiadania interiéru, ktorý pojme 5 až 9 pasažierov. Voliteľné závesné zariadenie umožňuje ťahanie prívesov s maximálnou hmotnosťou 1 000 kg.

Zdroj | Opel

Automobil ponúka elektrické posuvné dvere, pohyblivé kožené sedadlá, panoramatickú strechu a, samozrejme, množstvo asistenčných systémov, ktoré sa starajú o pohodlie a bezpečnosť vodiča a jeho posádky.

Pozrite si

Plne elektrickú dodávku má už aj Opel, v predaji bude na jeseň

Predaj modelov Opel Zafira-e Life / Vauxhall Vivaro-e Life začne začiatkom budúceho roku. Presné ceny týchto elektrických korábov ciest zatiaľ nie sú známe.

Zdroj