Reklama

Onyx – komunikujte cez „odznak“

Onyx
Zdroj | Orionlabs
Terézia Miková
Onyx
Zdroj | Orionlabs
Zdroj | Orionlabs

Onyx je produkt z dielne Orionlabs, ktorý sa svojím vzhľadom podobá na odznak. Môžete cezeň komunikovať s jednotlivcami aj skupinami.

Onyx osloví najmä tých, ktorý potrebujú rýchlo a efektívne komunikovať v priebehu krátkeho času s jednotlivcami alebo skupinou ľudí. Jedná sa o komunikačné zariadenie v podobe módneho doplnku, ktorý sa podobá na odznak. Môžete s rôznymi ľuďmi ostávať v spojení, zatiaľ čo sa váš mobilný telefón nachádza vo vrecku.

Podmienkou však je, aby v blízkom okolí bola možnosť internetového pripojenia, bez ohľadu na vzájomnú vzdialenosť. K produktu je potrebná aplikácia, ktorú je potrebné inštalovať do vášho mobilného zariadenia. Mobilný telefón a produkt je možné synchronizovať pomocou Bluetooth LE. V nej môžete vytvárať spojenie s druhými ľuďmi, vytvárať komunikačné skupiny a vyberať si spomedzi nich.

Zdroj | Orionlabs

Na mape môžete vidieť taktiež aj lokalizáciu ostatných komunikačných skupín, s ktorými sa zdieľate. Len jedným stlačením tlačidla môžete k zdieľanej skupine hovoriť. Členovia skupiny vás budú môcť počuť v reálnom čase. Ak chcete viesť súkromný rozhovor, Onyx je možné synchronizovať aj so slúchadlami.

Pozrite si

A Social Life – nevinný spôsob komunikácie alebo závislosť?

Zdroj | Orionlabs

Najefektívnejší v skupinách

Onyx je produkt, ktorý je najvhodnejšie využívať v skupinách, podobným spôsobom ako vysielačku, ktorá však fungovala na rádiovom signáli. Osvedčí sa napr. pri rôznych pracovných úlohách, napr. pri organizácii podujatí, pri obsluhovaní a rôznych iných.

Zdroj | Orionlabs

Produkt je kruhového tvaru s priemerom 50 milimetrov a hmotnosťou 35 gramov. Na odznaku sa nachádza aj päť signalizačných LED svetiel. Vo vnútri produktu je zabudovaná obnoviteľná Lithium-ion batéria. Onyx je možné nabíjať pomocou microUSB.

Zdroj | Orionlabs

Onyx je možné kúpiť v sete dvoch kusov vo farebnom variante podľa vášho výberu. Na výber je zo štyroch možností – čiernej, modrej, ružovej a striebornej. Produkt je však zatiaľ dostupný len v rámci Spojených štátov amerických a Kanady. Cena produktu je 250 dolárov, v prepočte asi 223 €.

https://www.youtube.com/watch?v=hB6GBk27PxE

Pred niekoľkými dňami predstavila spoločnosť aj spoluprácu so systém Amazon Alexa a produktmi, ktoré tento domáci systém využívajú. Dostupný však bude zatiaľ len v rámci Spojených štátov amerických.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.