Reklama

OnePlus 7T konečne oficiálne, príde aj 7T Pro a McLaren verzia

Zdroj | OnePlus
Števo Porubský
Zdroj | OnePlus
Zdroj | OnePlus

Čínske OnePlus finálne predstavilo svoj najnovší smartfón, model 7T s nový operančým systémom OxygenOS 10. Počuli sme o ňom síce už koncom septembra, no oficialít sa novinka dočkala až dnes. Presnejšie dve novinky, okrem OnePlus 7T príde aj model OnePlus 7T Pro s lepším displejom (QHD+), vyskakovacou webkamerou a väčšou batériou (4 085 mAh) a 3-násobným zoomom namiesto dvojnásobného.

Zdroj | OnePlus

Novinka má byť síce lepšia, výkonnejšia a možno aj krajšia ako predchodca, no je otázne, či bola potrebná. Do tela s rozmermi 160,9 x 74,4 x 8,1 mm výrobca napratal takmer to najlepšie, čo na trhu môžme nájsť. Hmotnosť poskočila na 190 gramov.

Najväčšiu plochu, cca 87% prednej plochy, tvorí 6,5″ displej. Ten je o 0,11″ väčší, ako u predošlého modelu. Displej je typu Fluid AMOLED, má pomer strán 20:9, no rozlíšenie len 1 080 x 2 400 px. Displej má aj 90 Hz obnovovaciu frekvenciu pre plynulejší pohyb obrazu, hlavne toho akčnejšieho. Poteší aj podpora HDR10+, svetelnosť do 1 000 nitov či 100% pokrytie DCI-P3. Inak povedané, pôjde o špičku v zobrazovaní farieb.

Zdroj | OnePlus

V displeji, resp. pod ním, je zabudovaný aj snímač odtlačku prsta. Pod displejom, v pomerne tenkom tele, je najnovší a aktuálne aj najvýkonnejší Snapdragon 855+ s 8 jadrami a 8 GB RAM. K dispozícii bude 128 alebo 256 GB verzia. Slot na microSD kartu chýba.

Nechýba ale gigabitové LTE, Wi-Fi, no len v štandarde 5 či Bluetooth, taktiež 5.0. OnePlus ani v tomto modeli nerieši 5G konektivitu (zatiaľ aj tak netreba, a možno sa objaví aj drahšia verzia ako v prípade OnePlus 7 Pro 5G). Nerieši ani 3,5 mm audio port, no toho sa zbavil už dávno. Využívať je možné USB-C port (USB 3.1). Cez ten sa nabíja o trošku väčšia (100 mAh) batéria s kapacitou 3 800 mAh so systémom Warp Charge 30T, ktorý má byť o 23% rýcheljší, ako pôvodný Warp Charge 30.

Zdroj | OnePlus

Najväčšie zmeny sa diali vzadu, hlavne však dizajnové. V kruhovej časti je osadený 48 Mpx snímač pod f/1,6 optikou s 26 mm a optickou stabilizáciou. Vedľa je 12 Mpx snímač s 2x zoomom (51 mm) s f/2,2. tretí snímač má 16 Mpx a je pod ultraširokouhlou optikou (17 mm) s f/2,2.

Zdroj | OnePlus

Všetky tri snímače majú automatické ostrenie. Samozrejmosťou je umelá inteligencia, 4K Ultra HD video a všetko čo ponúkajú dnešné top-end smartfóny, vrátane odladenej stabilizácie. Nechýba množstvo softvérových vylepšení pre čo najlepšie zábery či aj možnosť natáčania videa so širokouhlým objektívom. V slze v displeji je 16 Mpx webkamera s Full HD videom.

Zdroj | OnePlus

Operačný systém bude OxygenOS 10 postavený na Android 10, ktorý bude disponovať aj špeciálnym režimom Zen Mode. Ten bude „odpájať“ smartfón na 10, 20, alebo 30 minút, aby sa používateľ mohol sústrediť na prácu či oddych. Nová je aj galéria s prvakmi umelej inteligencie.

Plusom má byť aj customizácia, vrátane tmavého režimu. Do systému pribudnú 4 nové farby pre Horizon Lights info pásiky. Zaujímavo znie aj instantný preklad pri videohovoroch. OnePlus sľubuje 2 roky aktualizácií systému Android a 3 roky bezpečnostných updatov. Zároveň nový OS dostanú všetky smartfónu až po model OnePlus 5.

Zdroj | OnePlus
Zdroj | OnePlus

Opätovným sklamaním je absencia odolnosti voči prachu a vode (IP65 alebo IP68). Takmer všetci konkurenti toto už ponúkajú roky. Dostupný bude od 17. októbra tohto roka. V predaji budú dve farebné verzie – modrá a hnedá. Cena bude o čosi vyššia, 599 €. Verezia 7T Pro bude 759 €.

OnePlus 7T Pro bude aj vo verzii McLaren aj so špeciálnym puzdrom z alcantary. Tento extra model bude mať 12 GB RAM. Zmenené bude aj rozhranie do farieb a štýlu McLarenu. Cena je 859 €.

Zdroj | OnePlus
Zdroj | OnePlus
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.