Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

One Perfect Shot - pozrite si, ako vznikajú silné filmové zábery

One Perfect Shot - pozrite si, ako vznikajú silné filmové zábery
Zdroj | HBO Max
Michal Spiegel
One Perfect Shot - pozrite si, ako vznikajú silné filmové zábery
Zdroj | HBO Max
Zdroj | HBO Max

Od dnešného dňa si môžete na HBO Max pozrieť nový dokumentárny seriál One Perfect Shot o silných filmových záberoch Hollywoodu.

Konkrétne sa dokumentárna séria venuje najznámejším záberom z filmov Wonder Woman, The Trial of the Chicago 7, Harriet, Crazy Rich Asians, Girls Trip a Heat.

Počas šiestich epizód vás režiséri Aaron Sorkin, Patty Jenkins, Jon M. Chu, Kasi Lemmons, Malcolm D. Lee a Michael Mann prevedú filmami a oboznámia vás, ako jednotlivé ikonické zábery vznikali.

Škoda, že sa tvorcovia seriálu nezamerali na kultovejšie filmy či filmové zábery, no pokiaľ bude mať seriál na streamovacej službe úspech, je možné, že sa dočkáme pokračovania.

Pozrite si

15 najlepších dokumentárnych filmov a seriálov na streamovacích službách

Pokiaľ ste milovníkom filmov, nenechajte si dokumentárny seriál One Perfect Shot ujsť. Od dnešného dňa bude na HBO Max všetkých 6 epizód.

Podobný dokumentárny seriál nájdete aj na Netflixe pod názvom VOIR. Ten vás zasa prevedie najznámejšími filmami a ukáže nám, ako rozpoznať skutočné filmové umenie. Tento seriál je natočený formou vizuálnych esejí, v ktorých filmoví odborníci rozprávajú o najväčších míľnikoch v histórii kinematografie, ktoré zmenili svet filmu.

Do tretice môžeme milovníkom filmu odporučiť vydarený Netflix seriál Movies that Made Us, ktorý ponúka už tri série o najznámejších filmoch nášho detstva. Prvá séria tohto seriálu sa napríklad venuje filmom Sám doma, Hriešny tanec, Krotitelia duchov a Smrtonosná pasca.