Reklama

Olympus žije! Predstavil model PEN E-P7 dokonalý pre nežné pohlavie

Zdroj | Olympus
Števo Porubský
Zdroj | Olympus
Zdroj | Olympus

Keď Olympus predal svoj biznis fotoaparátov japonskej skupine JIP, značka ešte mala vo fáze vývoja a dokončovania model OM-D E-M10 Mark IV. Od minulého roku ale o značke nebolo počuť vôbec. Až dodnes. Olympus predstavil nový PEN s označením E-P7, ktorý je primárne určený hlavne nežnejšiemu pohlaviu.

Zdroj | Olympus

Tomu je prispôsobené nie len telo, ale aj funkcie. Telo má rozmery 118,3 x 68,5 x 38,1 mm a hmotnosť príjemných 337 gramov (bez objektívu).

Telo sa oproti staručkému predchodcovi PEN E-P5 zmenilo pomerne výrazne, no od tohto modelu ubehlo už nekonečne dlhých 8 rokov. Niet sa preto čomu čudovať. Výraznejšie sa zlepšila ergonómia, pribudli nové tlačidlá a ovládacie prvky. Napríklad vľavo dole (pri pohľade spredu) pribudol otočný prvok na zmenu profilov.

Zdroj | Olympus

V hornej stene sa zas objavil jeden kruhový volič navyše, ale aj tlačidlo na spustenie natáčania, ktoré bolo doteraz vzadu.

Zdroj | Olympus

Vo vnútri prebehli taktiež pomerne významné zmeny. V tele je 20 Mpx Live MOS snímač veľkosti Micro 4/3. Sekunduje mu procesor TruePic VIII. Samozrejmosťou je 5-osová mechanická stabilizácia snímača.

Zdroj | Olympus

Autofókus snímača dokáže detegovať tváre a ostriť na oko v reálnom čase. Na zaostrovanie využíva 121-bodový AF systém na báze detekcie kontrastu.

VGA displej s uhlopriečkou 3 palce je možné vyklápať horizontálne o 180°, žiaľ pri použití statívu sa neuvidíte. Pre selfie zábery je to ale ideálne. Displej je dotykový, takže viaceré funkcie bude možné ovládať podstatne rýchlejšie.

Zdroj | Olympus

Novinkou sú tzv. farebné profily, ktorým je možné nastaviť detailné vlastnosti a počas fotenie už medzi nimi len rýchlo prepínať. Rovnako sú vyladené aj monochromatické profily, ktorým je možné upravovať napríklad aj farebný filter, tieňovanie či zvýraznenie jasných a tmavých častí.

Súčasťou nového PEN-u je aj 16 ART filtrov, ktoré je ďalej možné upravovať, čím získate celkovo 31 filtrov.

Video je možné natáčať v 4K Ultra HD rozlíšení pri 30 fps. Aj počas videa je možné pritom využívať stabilizáciu snímača.

Zdroj | Olympus

Batéria má kapacitu 1 210 mAh, nabíjať ju je možné aj za chodu pomocou microUSB portu (áno, Olympus stále používa microUSB, hoci aj to je veľký krok vpred oproti pôvodnému vlastnému portu).

Zdroj | Olympus

Samozrejmosťou sú Wi-Fi a Bluetooth moduly pre vzdialené ovládanie či rýchle zdieľanie záberov cez appku OI.Share od Olympusu.

Novinka bude v predaji v čiernej a bielej farbe. Cena kitu s M.Zuiko Digital ED 14-42mm F3,5-5,6 EZ bude okolo 950 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.