Reklama

Olympus SZ-30MR: prvý kompakt, ktorý natáča a fotí súčasne

Marek Šimunek

Spoločnosť Olympus predstavila svoj nový kompaktný fotoaparát s označením Olympus SZ-30MR, ktorý sa ako prvý medzi kompaktnými fotoaparátmi môže pýšiť kombináciou plnohodnotného natáčania Full HD videa pri súčasnom vytváraní fotografií v maximálnom rozlíšení.

Olympus SZ-30MR

Tento elegantný kompaktný fotoaparát klasickej konštrukcie ako prvý skrýva v sebe novú technológiu Olympus Dual Engine, ktorá mu umožňuje simultánne snímanie Full HD videa a fotografií v plnom rozlíšení bez akéhokoľvek vynechania obrazu alebo nutnosti pozastaviť natáčanie videa. Kvalitné fotografie zabezpečuje CMOS senzor s maximálnym rozlíšením 16 Mpx, ktorý je schopný zachytiť až 9 obrázkov za sekundu pri plnom rozlíšení. Uzdu vašej kreativite môžete popustiť vďaka známym filtrom Magic Filters, ktoré sú rovnako dostupné pri režime bežnej fotografie ako aj počas natáčania videa.

Olympus SZ-30MR

Správnu kompozíciu vašej scény môžete ľahšie dosiahnuť pomocou 24-násobného optického priblíženia, spolu s automatickou detekciou tváre a stabilizáciou obrazu, ktorá určite príde vhod pri maximálnom priblížení alebo za slabších svetelných podmienok. Výsledky vašej tvorby si môžete okamžite prezrieť na 3“ LCD displeji. Ak by ste chceli okúsiť novodobý fenomén s označením 3D, Olympus SZ-30MR vás nesklame ani v tomto ohľade, nakoľko disponuje funkciou, pomocou ktorej je schopný po nafotení scény z dvoch rôznych uhlov vytvoriť priestorovú 3D fotografiu v štandardnom formáte .MPO. Jednoduché a rýchle nahrávanie vytvorených záberov do počítača vám umožní podpora Eye-Fi SD karty, ktorá je voliteľným príslušenstvom. Olympus SZ-30MR by sa na trh mal dostať v priebehu apríla tohto roku za predpokladanú cenu 399,99 USD (288,80 €) a dostupný by mal byť v dvoch farbách, čiernej a striebornej.

Olympus SZ-30MR

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.