Reklama

Olympus SZ-10 a VR-330: nová nádielka superzoomov aj s 3D

Marek Šimunek

Iste ste sa už stretli so situáciou, keď ste sa k fotografovanému objektu nemohli dostať dostatočne blízko na vytvorenie kompozične uspokojivého záberu. Presne v takýchto momentoch vám prídu vhod superzoomy, ktoré poskytujú objektív s veľkým optickým priblížením a na rozdiel od profesionálnych teleobjektívov sú uzatvorené v tele kompaktného fotoaparátu. Jedným z príkladov sú práve predstavené fotoaparáty Olympus SZ-10 a VR-330/VR-320.

Olympus SZ-10

Olympus SZ-10

Hlavným ťahúňom novej trojice kompaktov Olympusu je model SZ-10. Ten disponuje kvalitným snímačom TruePic III+, ktorý bol Olympusom vyvinutý pre zrkadlovky a následne využitý v kompaktnom fotoaparáte. Maximálne rozlíšenie fotografií je úctyhodných 14 Mpx a jeho širokouhlý objektív ponúkne 18 násobné optické priblíženie, čo predstavuje rozsah 28 – 504 mm pri prepočte na ekvivalent 35 mm kinofilmu. To umožní široké využitie tohto kompaktného fotoaparátu od domácich osláv až po fotenie vzdialených objektov. Vynikajúca je aj svetelnosť objektívu, ktorá dosahuje hodnoty od f/2,8 do f/5,6. Svoje zhotovené diela si budete môcť obohatiť pomocou filtrov „Magic Art Filters“, kde nájdete napríklad simuláciu „Fish-Eye“ objektívu. Vytvárať môžete aj panoramatické zábery, alebo 3D fotografie, kde fotoaparát automatický vytvorí dvojicu záberov a po následnom spracovaní ich prevedie do formátu MPO, ktorý si môžete prezrieť na podporovaných 3D televízoroch.

Olympus VR-330

Olympus VR-330

Chýbať samozrejme nemôže ani možnosť natáčania videa, ktorá je tentokrát v HD rozlíšení s 30 fps. Okrem integrovaného 3“ displeja si budete môcť fotografie a videá pozrieť aj na domácej TV vďaka integrovanému HDMI konektoru. Vaše fotografie budete môcť rýchlo nahrať na internetové stránky alebo bezdrôtovo synchronizovať s vaším počítačom vďaka podpore SD kariet Eye-Fi. Súčasne s modelom SZ-10 bol predstavený aj model VR-330, ktorý ponúkne obdobnú výbavu ale „len“ 12,4 násobné optické priblíženie a tiež jeho dvojička VR-320, ktorej chýba možnosť vytvárania 3D záberov. Všetky nové modely Olympusu by sa mali na trhu objaviť koncom februára. Olympus SZ-10 bude dostupný v dvoch farebných prevedeniach – čiernej a striebornej za predpokladanú cenu 199,99 GBP (cca 236 €), Olympus VR-330 za cenu 159,99 GBP (cca 189 €) a VR-320 za cenu 139,99 GBP (cca 165 €).

Olympus SZ-10

Olympus SZ-10

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.