Reklama

Olympus SP-720UZ: 26 násobný ultrazoom od Olympusu pre nenáročných

Marek Šimunek

Trieda ultrazoom fotoaparátov je veľmi obľúbená. Dôvodov k tomu je hneď niekoľko. V pomerne malom tele totižto môžete mať objektív, ktorý pokryje široké spektrum ohniskových vzdialeností a vy tak v jedinom fotoaparáte získate univerzálny aparát pre fotografovanie domácej oslavy ale aj krajiny počas vašej dovolenky. Do tejto kategórie môžeme zaradiť aj nový Olympus SP-720UZ, ktorý ponúkne až 26 násobné optické priblíženie a zároveň aj jednoduché ovládanie.

Olympus SP-720UZ

Cieľovou skupinou nového Olympusu SP-720UZ budú zákazníci, ktorí ocenia vysoké optické priblíženie ale pri fotografovaní sa skôr spoliehajú na automatické alebo scénické režimy a manuálne nastavenia clony a času uzávierky im veľa nehovoria. Istotne ich však poteší až 26 násobné optické priblíženie, ktoré pri prepočte na kinofilm znamená rozsah ohnísk na úrovni 26 – 676 milimetrov. Vďaka tak veľkému rozsahu budete mať skutočne univerzálny aparát. Svetelnosť objektívu znalcov príliš nenadchne a tak sa s hodnotami F3,2 až F5,6 uspokoja najmä tí menej nároční z nás. V prípade, že budete hojne využívať maximálne možné priblíženie istotne oceníte aj mechanickú stabilizáciu obrazu, ktorá je v prípade Olympusu SP-720UZ realizovaná posunom CMOS čipu. O fotografie sa postará 1/2.3” CMOS senzor s efektívnym rozlíšením 14 Mpx, pričom rýchle a kvalitné spracovanie obrazu zabezpečí nový procesor TruePic III+.

Olympus SP-720UZ

Vaše objekty dokážete Olympus SP-720UZ zaostriť z minimálnej vzdialenosti 30 cm, okrem módu “Supermakro”, v ktorom zaostríte objekt vzdialený už 5 cm od objektívu. Keďže model SP-720UZ postráda akékoľvek možnosti manuálneho režimu budete sa musieť spoľahnúť len na inteligentnú automatiku, prípadne niektoré scénické režimy. Potešením istotne bude aj režim HDR alebo AF Tracking, či rozpoznávanie tváre. Systém automatického ostrenia pritom nepostráda ani pomocné svetlo, vďaka čomu bude model SP-720UZ dobre ostriť aj v slabších svetelných podmienkach. Okrem vytvárania statických fotoaparátov vás nový Olympus poteší aj možnosťou natáčania videa a to vo FullHD rozlíšení a formáte “QuickTime Motion JPEG”, pričom video umožní nahrávať maximálne po dobu 29 minút. Pokiaľ si však zvolíte natáčanie videa vo VGA rozlíšení budete limitovaný iba veľkosťou pamäťovej karty. Olympus SP-720UZ pritom zvládne pojať karty typu SD, SDHC a SDXC s podporou Eye-fi kariet pre pridanie Wi-Fi rozhrania. Pre pripojenie k externým zariadeniam môžete okrem USB portu využiť aj kombinovaný výstup A/V alebo HDMI pripojenie, ktoré oceníte najmä pri prezeraní zhotovených videí na vašej domácej HDTV. Olympus SP-720UZ by sa mal v predaji objaviť koncom marca v striebornom alebo čiernom prevedení za odporúčanú cenu 249 €.

Olympus SP-720UZ

Foto: Olympus

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.