Reklama

Olympus Pen E-PL7 nie je len kompakt, ale aj štýlový módny doplnok

Marek Šimunek

Olympus sa v kompaktoch s vymeniteľnými objektívmi našiel. Dôkazom je aj nový model Pen E-PL7. Ten okrem množstva technologických vychytávok prináša aj elegantné telo. Je totiž určený najmä ľudom, ktorí si na dizajne svojho fotoaparátu potrpia. Ak sa na jeho fotografie pozriete, môže vám Pen E-PL7 pripomínať starší model E-PL5. V podstate máte pravdu, keďže Pen E-PL7 je redizajnovanou „päťkou“. Prím v jeho prípade hrajú autoportréty, ktoré sa udomácnili pod názvom „selfies“. Jeho dotykový 3“ displej môžete vyklopiť o 180° smerom dole a bez problémov tak našpúliť pery a vytvoriť autoportrét.

Olympus Pen E-PL7

Nápomocná je aj samostatná aplikácia Olympus OI.Share, ktorá neslúži len pre obyčajné vytvorenie fotografie. Môžete pomocou nej nastavovať množstvo parametrov, ako je napríklad clona, expozícia a iné. Na displeji iOS, alebo Android smartfónu môžete v reálnom čase sledovať výsledok zmeny nastavení. Ak sa radi fotíte sami, poteší vás aj režim, v ktorom fotoaparát po uplynutí samospúšte vyhotoví sériu fotografií, prípadne intervalové snímanie. Na každej jednotlivej fotografii tak môžete zaujať inú pózu. Pri autoportrétoch určite príde vhod aj nová trojosá stabilizácia obrazu. Pre nadšencov kreatívnej fotografie sú pripravené rôzne efekty a filtre s detailnými nastaveniami.

Olympus Pen E-PL7

Pre tých z vás, ktorí si potrpia na technických parametroch prezradíme, že Pen E-PL7 bude disponovať 4/3“ Live MOS snímačom s rozlíšením 16,1 Mpx. O spracovanie obrazu zachyteného snímačom sa stará procesor TruePic VII a výsledné fotografie môžu byť okrem známeho formátu JPEG aj v 12-bitovom RAW formáte. Hodnoty ISO môžete vyhnať až na úroveň ISO 25 600 a samozrejme okrem automatického režimu nechýbajú ani režimy PASM. Korekcia expozície má hodnoty +/- 5 EV a sekvenčné snímanie môže mať rýchlosť 3,7 fps, alebo až 8 fps. Pri sekvenčnom snímaní je počet fotografií v JPEG neobmedzený a v prípade RAW zvládne buffer 20 fotografií v plnom rozlíšení. Samozrejmosťou je možnosť natáčania Full HD videa (30 fps).

Keďže bude Pen E-PL7 aj štýlovým doplnkom, predstavil spolu s ním Olympus aj množstvo príslušenstva, ako sú napríklad farebne zladené púzdrá, obaly, krytky a remienky. Samozrejme je všetko vyrobené v retro štýle. Predaj Olympusu Pen E-PL7 sa začne v priebehu septembra, pričom cena za set s objektívom 14-42mm 1:3.5-5.6 EZ je stanovená na 599 eur.

Foto: Olympus

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.