Reklama

Olympus OM-D E-M5 Mk III prekvapuje snímačom z top modelov

Zdroj | Olympus
Števo Porubský
Zdroj | Olympus
Zdroj | Olympus

Japonský Olympus po vyše 4 rokoch dnes prekvapil novým CSC aparátom s Micro 4/3 snímačom, ktorý si tretia generácia požičala z top modelov. Olympus OM-D E-M5 Mark III je na prvý pohľad ako predchodca, vnútro má celkom iné. Výrazne lepšie.

Zdroj | Olympus

Olympus poteší mnohých, ktorí chcú dostupnejšie CSC s výbroným vnútrom. Na rozdiel od až profi modelov E-M1 II, alebo E-M1X, nie je E-M5 III tak výrazne orientovaná na profesionálov. Vďaka tomu si na ovládanie zvyknú aj menej skúsení, ktorí chcú vyššiu kvalitu od svojho aparátu.

Vo vnútri novinky s rozmermi 125 x 85 x 50 mm je uložený Micro 4/3 snímač (17,4 x 13 mm) s rozlíšením 20,4 Mpx. Presne taký istý používajú oba vyššie spomínané top-end modely.

Na snímači je 121-bodový autofókus (všetky body krížového typu) na báze fázového posunu so zaostrovaním na tvár/oko, počas natáčania videa mu pomáha aj detekcia kontrastu. Zaujímavo znie funkcia AF Limiter na obmedzenie vzdialenosti zaostrovania.

Zdroj | Olympus

Snímač ponúkne citlivosť na úrovni ISO 200 – ISO 25 600. Ukotvený je na 5-osovej stabilizácii, ktorou je Olympus slávny. Novinka má dokázať korigovať chvenie do 5,5EV, resp. 6,5EV s 12-100 mm PRO objektívom. Aj vďaka tomu nechýba 50 Mpx High Res Shot režím, dostupný by mal byť aj pri fotení z ruky.

O plynulý chod a rýchle sériové snímanie sa stará procesor TruePic VIII. Maximálna rýchlosť kontinuálneho snímania je 10 fps. resp. 30 fps, v Pro Capture režime, ktorý nacvaká 14 záberov pri (a pred) jednom stlačení spúšte.

Zdroj | Olympus

Telo je vyrobené zo zliatiny horčíka a jeho hmotnosť sa ustálila na 414 gramoch (bez objektívu). Tým, že je o triedu nižšie, zabudnúť musíte napríklad na dva sloty pre SD karty. Tiež bude slabšia aj odolnosť, dážď novinke ale problémy nespraví. Rovnako odolá aj teplotám od -10°C či prachu, no len v prípade použitia odolných objektívov M.Zuiko Digital.

Zdroj | Olympus

Na zadnej strane je dotykový, plne výklopný, 3-palcový VGA displej, nechýba ani elektronický hľadáčik s rozlíšením 1 024 x 768 px a 1,37x zväčšením. Vo vnútri sú aj Wi-Fi 5 a Bluetooth 4.2 moduly pre vzdialený prenos dát a ovládanie.

Video je možné natáčať pri maximálne 4K Ultra HD rozlíšení s 30 fps a do 237 Mbit/s dátovým tokom. Chýbať nemá ani časozberné video či spomalené video. Nadšencov filtrov poteší množstvo režimov na úpravu výslednej snímky. Známe funkcie ako Focus Stacking či Focus Bracketing sú tiež samozrejmosťou, rovnako ako režimy Live Composite a Live Bulb pre efektné časovo dlhé scény.

Zdroj | Olympus

Novinka má prísť na trh v polovici novembra s cenou od 1 199 € za telo.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.