Reklama

Olympus µ TOUGH-8010: šikovný a vylepšený skaut

Števo Porubský

Olympus nedávno svetu ukázal dve odolné novinky série µ TOUGH. Obe sú odolné voči vode, pádu z výšky či mrazu (-10°C) aj vďaka anodizovanému hliníku, ktorého odolnosť má výrobca overenú zo starších modelov. Novinka prinesie aj 14 Mpx snímač, HD video a množstvo doplnkových a vylepšených funkcií.

 Olympus µ TOUGH-8010

Okrem spomínaného eloxovaného hliníka tuhosť a odolnosť novinkám dodáva dvojité tesnenie, trojitá vrstva HC III na displeji, kovový kryt objektívu i dvojitý mechanizmus uzáveru na kryte batérie, slote pre pamäťovú kartu a konektoroch rozhrania. Z klasickej výbavy kompaktného fotoaparátu zaujme 14 Mpx snímač, širokouhlý objektív s 5x optickým zoomom (28-140 mm ekvivalent), duálnou stabilizáciou obrazu, možnosťou nahrávania HD videa (1 280 x 720 px) pri 30 fps či nabíjanie cez USB. Prekvapia však aj softvérové novinky, ktoré nájdete aj u iných produktov výrobcu. Ide napríklad o [ib] technológiu, ktorá slúži na prechádzanie snímok, rozoznávanie tvárí a potom aj označovanie snímok podľa na nich zachytených tvárí, podľa miesta (s využitím GPS) alebo podľa konkrétnej udalosti. Novinky sa dostanú na trh v priebehu marca v rôznych farebných otieňoch za cenu 379,00 € (µ TOUGH-8010), resp. 299,00 € (µ TOUGH-6020).

 Olympus TOUGH-8010

Výbava musí byť

Novinkou je krajší displej HyperCrystal III s uhlopriečkou 2,7” a zobrazením 230.000 obrazových bodov. Výrobca prepracoval aj ovládanie poklepaním – Tap Control, ktoré má byť oproti predchádzajúcim modelom vylepšené. Okrem ovládania poklepaním na fotoaparát dovoľuje aj prechádzanie snímok naklonením jeho tela. Fanúšikovia fotografovania pod vodou za zhoršenej viditeľnosti určite ocenia LED osvetlenie. Už samozrejmosťou sú funkcie ako Magic Filters (Pop-art, Fish-Eye, Sketch, Pin hole), Beauty mód, i-Auto, AF Tracking či Advanced Face Detection. Rozdiel modelov µ TOUGH-8010 a µ TOUGH-6020 je takmer len v pamäti. Vyšší model má 2 GB, nižší 1 GB vnútornú pamäť, pričom oba podporujú SD formát pamäťových médií. V pamäti nájdete mimochodom aj návod na obsluhu. Okrem toho má vyšší model aj tzv. manometer, ktorý vám pod vodou ukáže v akej hĺbke ste.

 Olympus TOUGH-8010

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.