Smiešne lacné a štýlové – Ola predstavuje nové elektrické skútre S1 a S1 Pro

ZDROJ | Ola Electric

Pri elektrických motorkách sa častokrát stretávame s vysokou cenou či nedostatočnými vlastnosťami. To sa nedá povedať o dvojici noviniek Ola S1 a S1 Pro.

Okrem vydareného dizajnu, sa oba skútre môžu pochváliť aj slušnými jazdnými vlastnosťami. Postará sa o ne 8,5 kW motor s maximálnou rýchlosťou 90 kilometrov za hodinu pri verzii S1 a 115 kilometrov za hodinu pri verzii S1 Pro.

Pozrite siLiveWire One – druhý pokus Harley-Davidsonu o elektrickú motorku

Kapacita batérie je 3 kWh a dojazd na jedno nabitie je 121 kilometrov. Model S1 Pro dokonca ponúka dojazd 181 kilometrov na jedno nabitie vďaka 4 kWh batérii.

Jedinou nevýhodou motoriek môžu byť pevné batérie, ktoré sa nedajú jednoducho vymeniť ako pri iných modeloch. Na druhej strane vďaka rýchlemu nabíjaniu by malo doplnenie plnej energie trvať iba 30 minút. Podľa výrobcu stačí 18-minútové dobitie na 75-kilometrový dojazd.

Nabíjanie cez klasické zásuvky však bude trvať okolo 4,5-6,5 hodiny. Ideálne bude preto využiť na nabíjanie noc. Hmotnosť skútrov je 121 kilogramov a ponúkajú aj priestranný odkladací priestor.

Aby toho nebolo málo, spoločnosť Ola pridala skútrom aj rôzne technologické vylepšenia ako napríklad hlasového asistenta, ktorý vám na požiadanie napríklad pustí hudbu.

ZDROJ | Ola Electric

Pozrite siČínske NIU prichádza po nadupaných motorkách s elektrickými kolobežkami

Samozrejmosťou je aplikácia, cez ktorú sa bude dať ovládať odkladací priestor, svetlá či vytvárať zvukové profily. Tiež sa dá nastaviť automatické odomykanie skútra v prípade, že sa k nemu priblížite.

To najlepšie na koniec a to je cena. Ola S1 začína na cene iba 1 144 €. Model Pro bude stáť menej ako 1 500 €. Skútre budú dostupné v 10 rôznych farebných spracovaniach a dostupné budú od októbra 2021.

ZdrojOla Electric

Komentáre k článku