Reklama

Okuliare v štýle Jamesa Bonda - Bose Frames

Zdroj | Bose
Richard Pliešovský
Zdroj | Bose
Zdroj | Bose

Bose uviedol tri nové modely série Frames – hybridných slnečných okuliarov, ktoré nahrádzajú predchádzajúcu generáciu obsiahnutú verziami Alto a Rondo.

Nové modely dostali označenia Tempo, Tenor a Soprano podľa výrobcu získali oveľa lepšie basy, ako v predchádzajúcich verziách, kde vyslovene chýbali. Zmien sa dočkal aj mikrofónny systém, ktorý dokáže odfiltrovať vietor. Telefonovanie bude vďaka nemu zrozumiteľnejšie.

Zvuk zabezpečuje exkluzívna technológia Bose Open Ear Audio, ktorá sa so smartfónom spáruje cez Bluetooth 5.1. Nové modely okuliarov majú integrované dotykové ovládanie hlasitosti. Stačí posúvať prstom dopredu resp. dozadu po pravom ráme, takže nemusíte zakaždým vyťahovať smartfón pri každej zmene hlasitosti.

Zdroj | Bose

Dvojitým klepnutím získate prístup k hlasovému asistentovi na telefóne. Okuliare sa automaticky vypnú, keď ich dáte dole – vycítia pohyb a vypnú sa.

Aplikácia Bose Music vám poskytuje prístup ku všetkému, čo slnečné okuliare ponúkajú. Môžete si prispôsobiť nastavenia, rozšíriť ich nové funkcie po ich vydaní. Appka je k dispozícii pre Android, aj iOS.

Zdroj | Bose

V kolekcii sklíčok Bose Frames nájdete vymeniteľné farebné verzie. Ľahko sa vymieňajú, môžete si tak pohodlne a rýchlo pozmeniť svoj vzhľad. K dispozícii sú tiež polarizačné šošovky.

Zdroj | Bose

Bose Tempo

Zdroj | Bose

Tento model slnečných okuliarov je vyrobený z termoplastického materiálu (TR90), má odolávať vysokým teplotám a nepriaznivým poveternostným podmienkam. V rámoch sú umiestnené 22 mm reproduktory s postačujúcim výkonom. Počúvať hudbu, alebo telefonovať tak budete môcť aj počas jazdy na bicykli rýchlosťou 25 km/h.

Výdrž okuliarí na jedno nabitie (divné slovné spojenie) je osem hodín. Nabíjajú sa pomocou USB-C portu. Používateľ má na výber niekoľko druhov sklíčok. Základné je polykarbonátové, Road Orange (dokáže potlačiť odlesky z reflexných povrchov), Trail Blue (zvyšuje kontrast za jasného slnka) a Twilight Yellow (na použitie za súmraku).

Okuliare majú polarizované sklíčka, sú prvotriedne remeselne spracované a prinášajú realistický zvuk.

Bose Tenor a Soprano

Zdroj | Bose

Tieto modely sú určené pre bežné každodenné používanie. Tenor ma štvorcový dizajn a Soprano majú okrúhly tvar. V rámoch nájdete integrované reproduktory s priemerom16 mm, sú odolné voči poškriabaniu a rozbitiu. Výdrž batérie na jedno nabitie je 5,5 hodiny.

Zdroj | Bose

Zo sklíčok je na výber niekoľko verzií: Mirrored Blue and Silver pre Tenor, Rose Gold a Purple-fade pre Soprane.

Zdroj | Bose

Všetky tri modely sú už v predaji, cena je rovnaká, 249,95 dolárov. Okuliare majú okrem módneho účelu aj športové využitie. Samozrejme, nie je problém ich osadiť aj dioptrickými sklíčkami na predpis. Objednať sa dajú priamo z Bose, doba dodania je 2 týždne. Pôvodné modely Alto a Rondo sa predávajú za zníženú cenu 199,95 dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.