Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Eco
  • 6 min.
  • 20.6.2022

Okrem áut sme známi aj našimi bicyklami. Toto sú tie najlepšie slovenské e-biky

Okrem áut sme známi aj našimi bicyklami. Toto sú tie najlepšie slovenské e-biky
Zdroj | Unsplash
Tomáš Šmidák
Okrem áut sme známi aj našimi bicyklami. Toto sú tie najlepšie slovenské e-biky
Zdroj | Unsplash
Zdroj | Unsplash

Ak na trhu hľadáte kvalitné elektrické bicykle, okrem ponuky od zahraničných výrobcov máte na výber aj niekoľko slovenských alternatív. Dnes si ukážeme niekoľko modelov, ktoré určite potešia každého fanúšika technológií a cyklistiky zároveň.

Slovensko je okrem automobilovej veľmoci aj veľkým výrobcom jednostopových dopravných prostriedkov. Slovenské bicykle patria medzi jedny z najkvalitnejších, aké si viete na našom trhu kúpiť. Kvalitné materiály a dobré jazdné vlastnosti z nich robia obľúbenú voľbu pre začínajúcich aj pokročilých jazdcov. Výrobcovia však reagujú na zmenu doby a okrem klasických bicyklov sa v ich portfóliách postupne začali objavovať aj tie elektrické. Dnes sa pozrieme na to najlepšie, čo dané značky ponúkajú.

CTM Bikes

Spoločnosť CTM Bikes je spoločnosť, ktorá je na trhu viac ako 25 rokov. V jej ponuke nájdeme bicykle na akékoľvek použitie mestských až po drahšie a vyspelejšie enduro modely.. Pod sebou má aj CTM Racing Team, ktorý dosahuje úspechy na medzinárodnej úrovni.

CTM SWITCH PRO

Ak by ste hľadali vlajkovú loď značky CTM Bikes v kategórii e-bicyklov, bol by to práve model SWITCH PRO. Ide o bicykel určený prevažne na nespevnené cesty, no nič vám nebráni v tom používať ho ako svoje každodenné presúvadlo. Vpredu nájdeme 29″ a vzadu 27,5″, čo by malo prispieť k lepšej stabilite a tiež ovládateľnosti. Elektrobicykel drží po kope pevný hliníkový rám, ktorý disponuje predným aj zadným odpružením. Silu budete na kolesá prenášať cez 12-rýchlostnú prevodovku Shimano.

Zdroj | CTM

V ráme potom nájdeme zabudovanú batériu s kapacitou 630 Wh. Tá by vám mala poskytnúť maximálny dojazd na úrovni 100 km. Motor je v tomto prípade uložený v strede. Poskytuje výkon 250 W a krútiaci moment 85 Nm. Nejde teda o bicykel, na ktorom by ste sa mohli voziť bez toho, aby ste pedálovali. Elektromotor vám dopomáha v prípade, že potrebujete ísť dynamickejšie alebo v prípade, že potrebujete podporu pomoc pri stúpaní.

Zdroj | CTM

Cena je 4 599,99 €

Pozrite si

Elektrický bicykel za 500 €? Toto je výber tých najdostupnejších u nás

DEMA

Presúvame sa na prvú a najstaršiu značku, ktorá sa venuje výrobe slovenských bicyklov. Aktuálne operuje na viac ako 15 zahraničných trhoch a dosiahla už aj niekoľko ocenení za dizajn či technológie.

DEMA BEAST 29″

Ako už z názvu vypovedá, tento bicykel je poriadna beštia. Robustný dizajn, ktorý sa spája s najnovšími technológiami. Jeho rám je vyrobený z duralu, ktorý sa kvôli svojej pevnosti a ľahkosti používa aj pri výrobe lietadiel. Vpredu aj vzadu nájdeme veľké 29″ kolesá, vďaka ktorým sa bicykel nezľakne žiadnej prekážky. Samozrejmosťou je potom odpruženie predného a zadného kolesa.

Zdroj | DEMA

Motor je umiestnený v strede, vďaka čomu sa dosiahla lepšia rovnováha aj reakcia pri zošliapnutí pedálov. Výkon je 250 W a krútiaci moment 85 Nm. Na riadidlách sa potom nachádza displej, vďaka ktorému budete mať základné informácie o jazde priamo na očiach.

Cena je 3 999,99 €

KELLYS

KELLYS Bike Company, je jeden z najznámejších výrobcov dvojkolesových vozidiel na Slovensku. Pri svojej výrobe používajú tie najmodernejšie postupy a technológie. Ich bicykle používajú okrem bežných jazdcov aj profesionálni športovci.

KELLYS THEOS F70 29″/27.5″ 725Wh

Presúvame sa k najdrahšiemu kúsku z nášho zoznamu. THEOS F70 má rám z hybridného karbon-oceľového materiálu, ktorý je o 200 % pevnejší ako klasický hliník. Okrem toho ponúka aj vyššiu odolnosť voči nárazom. Model bol navrhnutý pre potreby Enduro jazdcov. Vpredu sa preto nachádza 29″ a vzadu menšie 27,5″ koleso. Súčasťou bicykla je tiež predná a zadná vidlica značky ROCK SHOX. Prevodovka Shimano s 12 stupňami by mala zabezpečiť bezproblémové radenie a ničím nerušenú jazdu.

Zdroj | KELLYS

Podobne ako v prípade predošlých bicyklov na našom zozname, je motor umiestnený v strede, čo je v kategóriách drahších bicyklov bežné. Výkon je 250 W a krútiaci moment 85 Nm. Batéria má kapacitu 725 Wh a poskytne dojazd približne na úrovni 100 km. Na oboch kolesách tiež nájdem výkonné 203 mm brzdové kotúče.

Cena je 6 799 €

Pozrite si

4 veci, na ktoré treba myslieť pred kúpou elektrického bicykla

KENZEL

Spoločnosť KENZEL pochádzajúca z Hurbanova sa zameriava na výrobu bicyklov, ktoré by v sebe mali spájať funkcionalitu a komfort. Svoj sortiment sa snažia postaviť tak, aby si v ňom svoje našiel každý bez ohľadu na vek či skúsenosti.

KENZEL RetroGO 7spd

Pokiaľ nie je vašim cieľom voziť sa po lesoch a lúkach no naopak trávite väčšinu času v meste, bude tento retro bicykel veľmi sľubným kandidátom. Pohon bicykla zabezpečuje kompaktný a tichý motor uložený v strede. Ten disponuje funkciou podpory pri chôdzi, ktorá vám pomôže pri tlačení bicykla do kopca až do rýchlosti 6 km/h. Batéria nie je uložená v ráme ale nad zadným kolesom. Má kapacitu 418 Wh a je vybavená systémom Battery Management System, ktorý ju chráni pred prehriatím alebo skratom.

Zdroj | KENZEL

Vpredu tiež nájdete LCD displej od spoločnosti Shimano, na ktorom sa vám budú zobrazovať základné informácie o jazde. Budete si môcť prostredníctvom neho tiež zapnúť svetlo či prepínať medzi režimami podpory. Elektrický motor má výkon 250 W a vyvinie maximálnu rýchlosť 25 km/h.

Cena je 2 793.00