Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ohromujúce Full HD Zenbooky s Ivy Bridge

Ohromujúce Full HD Zenbooky s Ivy Bridge
Dominik Fúsek
Ohromujúce Full HD Zenbooky s Ivy Bridge

Trieda ultrabookov od svojho počiatku prechádza pozvoľným vývojom. Najskôr to boli len predražené, hoci zaujímavé štýlovky, neskôr každý výrobca predstavil svoje prvé „pokusy“. Stále však platí, že ultrabook si nemôže dovoliť bežný používateľ. Okrem agresívnej konkurencie môže priaznivým smerom ceny zahnať aj druhá generácia, na čele so Zenbookmi Prime.

ASUS Zenbook Prime UX21A

O ich príprave sme vás informovali už pred časom, teraz už máme finálne špecifikácie. Nové modely sú štyri – ASUS Zenbook Prime UX21A, UX31A, UX32A a UX32VD. Aby nevznikol chaos, poďme si ich hneď rozlíšiť. Prvý má uhlopriečku 11,6“, ostatné 13,3. Zenbook UX31A je vybavený SSD diskom (128/256 GB), kým o číselko vyšší model má hybridné úložisko. Variant UX32VD má opäť „iba“ SSD disk, ale navyše je vybavený dedikovanou grafikou NVIDIA GeForce GT 620M. Nejde o žiadneho Keplera, žiaľ je to len premenovaný starý 40 nm model, no i tak niektorých používateľov poteší. Použitie diskrétneho čipu nie je až tak nutné, pretože integrovaný Intel HD Graphics 4000 zvládne toho veľa. Nachádza sa v procesore Core i5/i7 Ivy Bridge, pravdepodobne pôjde o úsporné dvojjadrové 17 W varianty.

ASUS Zenbook Prime UX21A

Veľkým pokrokom je displej. ASUS totiž začína presadzovať kvalitnejšie IPS panely, navyše s až Full HD rozlíšením. Na 11,6, ale aj 13,3“ paneloch sa tak vykreslí obraz schopný konkurovať aj tabletom, aspoň tým súčasným. Ak až toľko nepotrebujete, poslúžia vám lacnejšie modely s nižšou jemnosťou (1 366 x 768 b. 1 600 x 900 b.). Zlepšenia sa dočkal aj touchpad a klávesnica, telo je samozrejme stále hliníkové. Dobrou správou je aj cena. Najnižší model začína na 799 $, čo je stále veľa, ale vidno jasný trend. A keď prídu konkurenti s AMD Trinity, až potom sa začnú diať veci.

Zdroj a foto: ASUS, Engadget