Reklama

Office 2016 for Mac má už finálnu podobu, môžete ho vyskúšať

Števo Porubský

Office 2016 for Mac

Microsoft oznámil, že po beta testovaní svojho kancelárskeho balíku Office 2016 for Mac je k dispozícii jeho finálna podoba. Office 2016 pre operačný systém Mac OS, teda všetky počítače Apple prináša omnoho prívetivejší vzhľad, nové funkcie a väčšiu stabilitu.

POZRITE SI: Office pre Android smartfóny je konečne tu. Vyskúšajte si ho aj vy

Keď sa v roku 2012 objavil Office 2013 s mnohými vylepšeniami, používatelia Mac OS o ňom mohli len snívať (využívali až doteraz Office 2011). Nevzhľadné prostredie s obmedzenejšími funkciami ale konečne vystriedalo moderné a prehľadné menu práve v štýle Office 2013 pre Windows a pribudlo aj množstvo noviniek už pri beta verzii Office 2016 Preview pre Mac OS.

Office 2016 for Mac

Tí, ktorí využili možnosť a vyskúšali nový Office si určite neraz ponadávali na občasné výpadky, no to by nebol Microsoft. Celkovo vraj Microsoft dostal viac ako 100 000 podnetov, ktoré postupne zapracovával do updatov systému. Za 4 mesiace tak updatoval Office 2016 Preview až 7 krát. Dnes však gigant z Redmontu prináša finálnu verziu Office 2016. Čo všetko prináša?

POZRITE SI: Microsoft Office prichádza na iOS a Android zadarmo!

Prvým prekvapením je dostupnosť. Kúpiť si ho môžete v 139 krajinách sveta, ale len v 16 jazykoch. Slovenčina či čeština chýbajú. Kedy sa objavia nie je zatiaľ známe. Ak je vám blízka angličtina či nemčina, smelo do toho. Aktualizácia balíka sa dotkla programov ako Word, Excel, PowerPoint, Outlook a OneNote. Ostatné profesionálne programy ostávajú v starom vydaní.

Office 2016 for Mac

Zásadnou novinkou je podpora Retina displejov, takže sa môžete tešiť na krajšie vykreslenie písma či celého okna s ovládacími prvkami. Nechýbajú ani gestá, celoobrazovkový režim alebo plná podpora s cloudom a on-line prácou v skupinách. Wordu pribudli nové layouty, zlepšila sa práca s farbami a fontami. Excel ponúkne novú funkciu PivotTable Slicer pre rýchlejšiu prácu s kontingenčnými tabuľkami. PowerPoint dostal vylepšenia hlavne v prezentačnej časti, pribudli aj nové animácie a dolaďovacie funkcie.

Office 2016 for Mac

Outlook for Mac podporuje aj push maily, prepracovaný bol i kalendár a kontakty. Zlepšilo sa však aj ovládanie a celkové rozhranie, ktoré Outlooku chýbalo. „Poznámkový blok“ OneNote je nový. Už na prvý pohľad ponúka omnoho bohatšie funkcie, ako klasický zápisník v Mac OS. Poznámky môžete tagovať a spravovať na akomkoľvek zariadení, vrátane tých mobilných. Nechýbajú textové, grafické či rukou písané poznámky. Poznámky z OneNote je tiež možné zdieľať s prakticky kýmkoľvek.

Office 2016 for Mac

Na to, aby ste mohli nový Office 2016 for Mac využívať naplno, musíte si ho kúpiť cez konto Office 365 s mesačným (7 – 10 €) alebo ročným poplatkom (69 – 99 €). Ak ho už máte, stačí si nový Office stiahnuť a nainštalovať, resp. stiahnuť update. Microsoft sľubuje, že sa o vás bude starať. Aktualizácie totiž plánuje vydávať aspoň raz v každom štvrťroku.

Office 2016 for Mac

Office 2016 for Mac

Mimochodom, ak ste študent, Office 2016 for Mac môžete mať zadarmo alebo so zľavou. Ak sa vám nepozdáva mesačné alebo ročné predplatné, môžete počkať do septembra, kedy Microsoft sprístupní aj Office 2016 za pevný jednorazový poplatok.

Office 2016 for Mac

Zdroj a foto: Microsoft

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.