Reklama

Odstaví Samsung Galaxy Book Pro MacBook Pro?

Zdroj | Samsung
Richard Pliešovský
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung dnes na prezentácii Samsung Galaxy Unpacked predstavil okrem modelu Galaxy Book aj dva notebooky série Pro. Ide o Galaxy Book Pro a Galaxy Book Pro 360. Dodávať sa budú v dvoch veľkostiach.

Zdroj | Samsung

Galaxy Book Pro 360 a Galaxy Book Pro sú určené pre moderných používateľov, pre ktorých dôležité ich mobilné prevedenie. Oba modely majú vydržať 17 hodín prevádzky na jedno nabitie. Podporujú 65 W rýchle nabíjanie, ktoré má za 30 minút dodať výdrž na 8 hodín.

Zdroj | Samsung

Veľkým lákadlom majú byť použité displeje. Všetky štyri zariadenia sú vybavené AMOLED obrazovkami s FHD rozlíšením. Galaxy Book Pro 360 používajú dotykové obrazovky Super AMOLED. Samsung natívne ponúka rôzne farebné profily (Vivid, Natural, Photo Editing a Movie).

Zdroj | Samsung

Samsung do všetkých modelov vložil kvalitnú klávesnicu Pro, ktorá má široké klávesy s 1 mm zdvihom. Má byť mimoriadne tichá, vraj úplný protiklad nepríjemne hlasnej klávesnice Butterfly v MacBookoch Pro.

Program Studio mode vytvára virtuálne prostredie pre videokonferencie, kvalite videohovorov pomáha inteligentné tlmenie hluku (Intelligent Noise Cancelling).

Zdroj | Samsung

Samsung Galaxy Book Pro je na výber v 13″ a 15″ veľkosti s AMOLED displejom s rozlíšením 1 920 x 1 080 px so zabudovanou HD kamerou (720 px). Zvuk už tradične prinášajú reproduktory AKG, nechýba podpora Dolby Atmos. O kvalitné videohovory sa postará dvojica mikrofónov, bezpečnosť zaistí snímač odtlačkov prstov umiestnený na tlačidle ON/OFF.

Zariadenia poháňa Intel Core i5, resp. i7 11. generácie spárovaný s 8 GB (13″ verzia) alebo 16 GB (15″ verzia) RAM a max. 512 GB internej pamäte. Grafika môže byť voliteľne Intel Iris Xe.

Zdroj | Samsung

O konektivitu sa stará jeden Thunderbolt port, dva USB-C porty, 3,5 mm audio konektor a slot na microSD kartu. 15″ model má okrem toho aj HDMI port.

Cena Samsung Galaxy Book Pro začína (bez miestnej dane) na 1 000 dolároch za 13″ model, za 15″ verziu zaplatíte 1 100 dolárov. Vybrať si budete môcť z dvoch farieb (Mystic Blue a Mystic Silver).

Zdroj | Samsung

Samsung Galaxy Book Pro 360 predstavuje zariadenie 2-in-1, ktoré môžete využívať v režime notebooku, alebo tablet. Super AMOLED displej (13″ a 15″) má rozlíšenie 1 920 x 1 080, webkamera 720 px. Zariadenie je vybavené perom S-Pen, pomocou ktorého si môžete kresliť, písať poznámky či upravovať fotografie.

Podobne ako v Galaxy Book Pro, aj modely série 360 poháňa Intel 11. generácie a GPU Intel Iris. Odlišujú sa pamäťovými konfiguráciami, v oboch veľkostiach si môžete zvoliť medzi 8 a 16 GB RAM. Kapacita internej pamäte môžete byť v 13″ verzii do 512 GB, v 15″ verzii až do 1 TB.

Zdroj | Samsung

Nájdete tu jeden Thunderbolt port, dva USB-C porty, 3,5 mm jack a slot na microSD kartu. Veľkým rozdielom oproti klasickej verzii je, že Samsung Galaxy Book Pro 360 podporuje 5G, avšak nebude fungovať hneď po uvedení na trh, ale neskôr – no ešte v priebehu tohto roka.

Cena Galaxy Book Pro 360 je o niečo vyššia, 13″ model vás vyjde (bez miestnej dane) na 1 200 dolárov, 15″ verzia začína na 1 300 dolároch. Na výber je v dvoch farbách (Mystic Navy a Mystic Bronze).

Zdroj | Samsung

Notebooky sa dajú predobjednať, do predaja prídu 14. mája. O uvedení zariadení Galaxy Book Pro a Galaxy Book Pro 360 na náš trh sa zatiaľ neuvažuje.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.