Reklama

Odolný telefón pre Bear Gryllsa?

Drahomír Piok

Toto nie je typická parketa čínskeho výrobcu, no dúfajme, že ju zvládne na výbornú. Outdoorový telefón poskytne základné funkcie pre športovo založených ľudí. Čierno-oranžové šasi bude odolné proti vode, prachu a pádom, no  voči sociálnym sieťam nie. Aj tu sa nachádza vstavený klient pre Facebook a Twitter.

Huawei Discovery Expedition

Čierno-oranžový krásavec

Spoločnosť Huawei prvý krát spolupracuje na brandovanom telefóne s televíziou Discovery a veľa si od tohto partnerstva sľubuje. V prvom rade obrovskú sieť kanálov, ktoré budú pre marketing tohto telefónu ako stvorené. Ak by sa tento telefón objavil v najbližšom dieli seriálu populárneho bývalého britského výsadkára Bear Grylls alias Edwarda Michaela, mal by o slávu postarané. Ale späť k faktom. Nie sú dostupné presné čísla, no telefón by mal byť vodotesný, odolný voči pádom a dokonale prachotesný. LCD displej dosahuje uhlopriečku 2“, rozlíšenie 320 x 240 bodov a chráni ho sklo Gorilla Glass. Huawei zatiaľ neoznámil na akej platforme „pobeží“ Discovery Expedition. Prikláňam sa však k názoru, že sa bude jednať o továrenskú uzatvorenú platformu.

Huawei Discovery Expedition

Batéria mohla povyrásť

Fotoaparát dosahuje rozlíšenie 2 Mpx, no s absenciou autofókusu. LED diódu síce pri fotoaparáte nepoužijete, avšak telefón jednu na vrchnej strane obsahuje. Do terénu sa určite zíde GPS a digitálny kompas. Mapový podklad nie je spresnený. Konektorová výbava ponúka 3,5 mm audio jack a micro USB. Batéria je miernym sklamaním. Nie žeby bolo 1000 mAh na tohto krásavca málo, ale čakal som lepšie hodnoty. Do predaja vstúpi v štvrtom kvartáli tohto roka, za predom neoznámenú cenu.

Huawei Discovery Expedition

Foto: Huawei, techblog.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.