Reklama

Odolné s LTE a Ivy Bridge, také sú nové EliteBooky

Marek Šimunek

Najmenší EliteBook s uhlopriečkou len 11,6“ nebol jedinou novinkou, ktorá potešila srdcia večne uponáhľaných biznismenov. HP si totižto pre nich prichystalo aj aktualizáciu celého radu EliteBook. Tento rok sa teda môžete tešiť na nové procesory, podporu LTE a odolné spracovanie všetkých modelov.

HP EliteBook 2570p

Pokiaľ ste už niekedy vlastnili notebook radu EliteBook istotne mi dáte za pravdu, že ich spracovanie je na vysokej úrovni. Nečudo, však tieto notebooky sa môžu pochváliť splnením vojenských štandardov MIL-STD 810G pre odolnosť proti prachu, vibráciám, pádu, výške a teplote. Nemusíte sa vyplašiť ani ak sa vám podarí obliať klávesnicu. Tá síce nie je vodovzdorná, ale konštrukčné riešenie šasi notebooku umožní efektívne odviesť tekutinu mimo dôležitých hardvérových súčiastok. V prípade, že je pre vás 11,6“ notebook primalý a chceli by ste niečo väčšie, môžete siahnuť po novom EliteBooku 2570p, ktorý ponúkne HD displej s uhlopriečkou 12,5“ a LED podsvietením. Chýbať v ňom nebude ani optická mechanika, alebo možnosť vybavenia notebooku HD webkamerou, prípadne 3G modulom, ktorému nebude chýbať ani podpora moderných LTE sietí. Tomu sa už dá povedať slušná výbava a ak si k tomu pripočítate aj výkonné procesory Intel Ivy Bridge, spolu s kompatibilnou dokovacou stanicou, bude pre vás HP EliteBook 2570p ideálnym partnerom na cestách, ale aj v kancelárii.

HP EliteBook 8570p

Aj napriek všeobecnej minimalizácii sa ešte stále nájde dostatok firemných zákazníkov, ktorý namiesto mobility radšej zvolia väčšiu plochu displeja a prepracovanejšie zabezpečenie. Práve pre nich je určená dvojica EliteBook 8470p a 8570p, ktoré v sebe skrývajú 14“ a 15,6“ displeje. S množstva možných konfigurácii pôsobí pravdepodobne najzaujímavejšie možnosť vybavenia EliteBooku doplnkovou batériou HP Ultra Extended Life Notebook Battery , ktorá ho bude schopná udržať pri živote počas úžasných 36 hodín prevádzky. Okrem integrovanej grafickej karty budete mať samozrejme v prípade modelov 8470p a 8570p k dispozícii aj dedikovanú grafickú kartu. Prepínať medzi grafickými kartami môžete tak ako sme zvyknutý manuálne, alebo všetko nechať na automatiku. Vašim rozmaznaným ušiam by podľa HP mali lahodiť reproduktory s technológiou SRS Premium Sound PRO. Nové EliteBooky 8470p a 8570p si budete môcť zakúpiť od júna, pričom za menší 14” model zaplatíte 829 € a za 15,6” model to bude 919 €. Ak túžite po 12,5” EliteBooku 2570p, budete si musieť na jeho uvedenie počkať do júla, pričom cenu vám nevieme prezradiť, nakoľko ešte nebola uvedená.

HP EliteBook 8470p

Foto: HP

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.