Reklama

Odolá aj nárazom? Fernando Alonso predstavil vlastný karbónový e-bike

Zdroj | Kimoa
Tomáš Šmidák
Zdroj | Kimoa
Zdroj | Kimoa

Kimoa je výrobca štýlových bicyklov na mieru. Prvý model spoločnosti, bol odprezentovaný na Formula Miami Grand Prix, kým iným ako majiteľom spoločnosti: dvojnásobným víťazom Formula 1 Fernandom Alonsom.

Je bežné, že jazdci Formuly 1, promujú produkty svojich značiek alebo sponzorov. Či už ide o hodinky Rolex, produkty spoločnosti Lenovo či pneumatiky značky Pirelli. Elektrický bicykel, má v tejto kategórií pravdepodobne premiéru. Podľa nás ale, zaslúžene.

Zdroj | Kimoa

Kimoa je life-stylová spoločnosť, ktorá vyrába bicykle s veľkým dôrazom na udržateľnosť. Jej prvý model, má jednoduchý názov Kimoa E-Bike. Ide o elektrický bicykel, vyrobený na mieru pre každého jazdca. Je to vďaka použitiu rámu z uhlíkového vlákna, ktorý bol vytlačený v 3D tlačiarni.

Pozrite si

Boli sme sa pozrieť na inovatívnu 3D tlačiareň zo Slovenska!

Tento spôsob výroby so sebou nesie niekoľko výhod. Nakoľko ide o rám vyrobený 3D tlačou, je možné upraviť jeho rozmery do najmenšieho detailu. Pred samotnou tlačou si jazdec navolí svoju výšku, dĺžku rúk a dĺžku nôh a tiež svoju preferovanú pozíciu pri jazde.  Výsledkom tohto procesu je kúsok, vyrobený presne na vás. Spoločnosť tvrdí, že vďaka tomuto prístupu je možné dosiahnuť až 500 000 rôznych kombinácií.

Zdroj | Kimoa

Ďalšou výhodou je tiež tuhosť. Pri klasickom ráme, je potreba jednotlivé komponenty pospájať dokopy. Využíva sa na to zváranie, lepenie, šróbovanie a pod. Čím viac spojov konštrukcia má, tým je ťažšia a zároveň aj náchylnejšia na prípadné poškodenie. V prípade Kimoa bicyklov, je však rám len jeden veľký kus karbónu. Bicykel je teda odolnejší, ľahší a materiály na jeho výrobu sú udržateľné.

Pozrite si

Sondors spúšťa kampaň elektrobicykle pre každého s rekordne nízkymi cenami

Nakoľko ide o elektrický bicykel, ukrýva v sebe batériu a elektrický motor. Tá má kapacitu 336 Wh a mali by ste s ňou na jedno nabitie prejsť približne 90 km. Motor je umiestnený v strede zadného kolesa a má výkon 250 W.

Zdroj | Kimoa

Model je na výber v 16 farbách a odtieňoch. V ponuke je tiež niekoľko druhov kolies a iných doplnkov, ktorými si ho viete ešte lepšie prispôsobiť pre váš štýl jazdy. Kimoa E-Bike je dostupný za cenu približne 4 000 dolárov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.