Reklama

Od zábavy a hier k tvorbe grafiky a videoobsahu

Zdroj | Lenovo
TECHBOX
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Skĺbiť ideálne technické parametre tak, aby boli všestranne použiteľné nielen na hranie, ale aj na tvorbu kreatívneho grafického obsahu je výzva a skutočne náročná úloha. Produktový rad notebook Lenovo Legion typu 5 s procesorom AMD a typu 5i s procesorom Intel však dokazuje, že je to možné.

Hladký prechod od typického gamingového zariadenia k využitiu pre tvorbu náročnej grafiky a videoobsahu má zelenú a Lenovo prináša na trh nové možnosti využitia takéhoto typu zariadenia. Notebooky z radu Lenovo Legion 5 a 5i sú navrhnuté tak, aby boli maximálne všestranné a zvládli viacero činností naraz.

Procesor a grafická karta, ktoré excelujú

Produktový rad Legion 5 a 5i exceluje použitím prémiových technológií, v prvom rade ide o výkonné procesory typu AMD (5) alebo Intel (5i). Môžete si vybrať preferovaný typ CPU, ako napríklad Intel® Core™ i7 10. generácie alebo AMD® Ryzen™. Vďaka vyššiemu počtu jadier je možné získať viac výkonu a ideálne podmienky pre výborne zvládnutý multitasking.

Zdroj | Lenovo

Okrem výkonných procesorov sú zariadenia radu Legion 5 a 5i vybavené vynikajúcimi grafickými kartami NVIDIA GeForce. Výkonné grafické karty používateľom sprostredkujú perfektný (nielen) hráčsky zážitok. Ide o rôzne typy grafických kariet počínajúc NVIDIA GeForce 1650 až po GeForce RTX™ 2060, s GPU pamäťou od 4 do 6 GB. A to s dôrazom na to, aby bolo všetko viditeľné vo vysokých detailoch a s neuveriteľne realistickým zobrazením. Navyše, vďaka vylepšeným vlastnostiam GPU sa dostáva hráčsky zážitok na ešte vyššiu úroveň.

S dôrazom na efektívne ochladzovanie

Produktový rad Lenovo Legion 5 a 5i predstavuje výkonné, a pritom prekvapivo malé a ľahké hráčske zariadenie, pri ktorých by ste s perfektným výkonom a kvalitnými technológiami na prvý pohľad nepočítali. Jednou z týchto technológií je Legion Coldfront 2.0. Ide o inovatívny systém chladenia, ktorý je navrhnutý s ohľadom na výkon a zachovanie praktickej veľkosti zariadenia.

Tento systém chladenia používa najnovšie technológie a ponúka viacero termálnych módov – tichý, vyvážený alebo výkonný. Používateľ si teda vyberie ten mód, ktorý mu najviac vyhovuje. Vylepšená spolupráca medzi hardvérom a softvérom využíva prúdenie vzduchu efektívnejšie, čím znižuje teplotu systému a udržiava zariadenie chladné a tiché.

Zdroj | Lenovo

S poriadnym zvukovým zážitkom

Pri hraní hier patrí vyvážený a elektrizujúci zvukový zážitok medzi nenahraditeľné elementy. Notebooky z produktového radu Legion 5 a 5i používateľom sprostredkujú silný a kvalitný zvuk. V noteboookoch nájdeme reproduktory značky Harman Kardon, ktoré dokážu vyplniť výborným zvukom akúkoľvek miestnosť.

Na kvalitný zvukový zážitok sa môžu hráči spoľahnúť aj pri počúvaní cez slúchadlá – v tomto prípade Lenovo využíva technológiu Dolby Atmos. Reproduktory alebo slúchadlá? Nech si už vyberiete pri hraní alebo kreatívnej tvorbe čokoľvek, s perfektne vyladeným zvukom budete určite spokojní.

Posuňte hranice od hrania k tvorbe grafiky a videa

Čím je produktový rad Legion 5 a 5i taký výnimočný? Lenovo prostredníctvom týchto zariadení posúva hranice, vytvára z typicky herných zariadení omnoho univerzálnejšie notebooky, ktoré možno využívať napríklad na tvorbu vizuálne náročnej grafiky a videoobsahu.

Zdroj | Lenovo

Tomu sa prispôsobil aj displej, ktorý v sebe kombinuje vysokú obnovovaciu frekvenciu až 144Hz, technológiu Dolby Vision a až 100% sRGB farebný gamut. Navyše, pri najlepšom displeji Legionu 5i ide o frekvenciu na úrovni až 240 Hz, 100 % Adobe RGB a jas až 500 nitov! A práve preto sú notebooky z radu Legion 5 a 5i určené pre všetkých kreatívnych profesionálov, ktorých nadchne tvorba náročnej 3D grafiky alebo videa v rozlíšení 4K.

Či už ide o výnimočný herný zážitok alebo dokonalé pracovné podmienky, môžete si vybrať spomedzi dvoch veľkostí notebookov – 15,6-palcovú verziu alebo 17,3-palcovú verziu. S produktovým radom Legion 5 a 5i sa používateľ môže posunúť od hier až k tvorbe grafiky a videa. Jedno takéto zariadenie mu na to bohato postačí.

Zdroj | Lenovo
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.