Reklama

Od marca si lieky na predpis vyberiete už aj cez mobilnú aplikáciu

Zdroj | Telekom
Richard Pliešovský
Zdroj | Telekom
Zdroj | Telekom

Ministerstvo zdravotníctva predložilo do pripomienkového konania novelu zákona o liekoch. Rezort zdravotníctva prináša v novele viacero zmien, napríklad možnosť očkovania v lekárňach, lepšiu dostupnosť nových liekov, či úpravu vzťahov medzi odbornými a všeobecnými lekármi. Pribudla aj ďalšia dôležitá novinka.

Od marca by mala na Slovensku začať platiť úprava umožňujúca internetový výdaj liekov a zdravotníckych pomôcok pomocou mobilnej appky.

Za pár mesiacov si teda budete môcť objednať na internete nielen nielen voľnopredajné položky, ale aj lieky na predpis. Výhoda je zjavná – používatelia môžu vďaka novele ušetriť, pretože ceny liekov, resp. ich doplatkov nie sú v každej lekárni rovnaké.

Obsah pokračuje pod reklamou

Novela dokonca definuje čo považuje za mobilnú aplikáciu. Pôjde o softvér, ktorý je lekáreň, resp. výdajňa zdravotníckych pomôcok ponúkajúca výdaj tovaru objednaného cez internet oprávnená používať a je určený na použite pre verejnosť na mobilných zariadeniach.

Zároveň bude musieť prevádzka zdieľať na svojej webstránke a v mobilnej appke podmienky internetového výdaja a dodržiavať ich pokým ponúka internetový výdaj.

Problémom môže byť bezpečnosť osobných údajov. Oveľa väčšie technologické spoločnosti s tým majú problém a nie je týždňa, kedy nepíšeme o úniku takýchto citlivých informácií. Naposledy si urobil hanbu Microsoft, keď potvrdil, že neúmyselne odhalil informácie súvisiace so 65 000 zákazníkov po výpadku zabezpečenia.

Spoliehať sa na to, že malá slovenská firma si s bezpečnosťou poradí lepšie je na zváženie. Určite nikto z nás netúži, aby sa na dark webe potulovali informácie o osobných dátach, výpisoch zo zdravotnej karty a zoznamov liekov, ktoré užívame.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.