Reklama

Oculus Rift prinesie virtuálnu realitu do počítačových hier už tento rok!

Zdroj | Oculus
Marek Šimunek
Zdroj | Oculus
Zdroj | Oculus

Virtuálna realita je už priamo za dverami. To, čo začínalo ako zaujímavý a nádejný projekt na internetovej stránke Kickstarter sa po vlne záujmu hráčov počítačových hier a podpore spoločností stojacimi za známymi hernými titulmi čoskoro stane realitou.

Podľa dostupných informácii si budú môcť prví hráči počítačových hier už čoskoro užívať úplne nové pocity, ktoré im vďaka virtuálnej realite poskytnú okuliare Oculus Rift. Tie začali svoju dráhu na internetovej stránke pre stratupy Kickstarter. Potom ako vzbudili okuliare dostatočný záujem sa tohto nápadu chytili aj vývojári počítačových hier. Okuliare Oculus Rift boli od svojho počiatku vyvíjané priamo pre hráčov počítačových hier. Práve preto ponúknu unikátny zážitok a pozorovacie uhly na úrovni 110° diagonálne a 90° horizontálne. V prípade virtuálnej reality je veľmi dôležitý aj displej, na ktorom sa hra zobrazuje. Oculus Rifl sa v poslednej verzii spolieha na displej s rozlíšením 1 280 x 800 pixlov, čo predstavuje 640 x 480 pixlov pre každé oko. Aj keď sa to môže zdať málo, práve veľké pozorovacie uhly sa postarajú o navodenie tej správnej atmosféry.

Oculus Rift

Spoločnosť od svojich prvých prototypov popracovala aj na omeškaní zobrazenia po otočení hlavy, čo je ďalší dôležitý parameter pri navodení dokonalej virtuálnej reality. Nové okuliare budú mať k dispozícii rýchle čipy a všetky možné senzory, ako akcelerometer, gyroskop a magnetometer. Vďaka tejto kombinácii budú môcť nové okuliare Oculus Rift snímať aj také jemné pohyby, akým je prikrčenie hlavy k ramenu. Samozrejme samotné okuliare Oculus Rift, ktoré by sa mali objaviť vo finálnej podobe v priebehu tohto roku, nepostačia na dosiahnutie správneho herného zážitku vo virtuálnej realite. Potrebná je aj spolupráca vývojových tímov, ktoré stoja za hernými titulmi. Jednou zo spoločností, ktorá sa už vyjadrila, že zapojí túto novinku do svojich hier je Valve. V skúšobnom móde si budú môcť budúci majitelia tieto okuliare vyskúšať v hre Team Fortress 2.

Foto: Oculusvr.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.