Reklama

Oculus Rift budú v predaji začiatkom budúceho roka, predobjednávky už tento

Števo Porubský

Oculus Rift

Oculus Rift sú jednoznačne najznámejšími virtuálnymi okuliarmi súčasnosti. A to aj napriek tomu, že ich komerčnú verziu ešte nikto nevlastní. Predprodukčné vzorky má niekoľko stoviek vývojárov, no to nám, bežným spotrebiteľom nijako nepomáha. Alebo žeby áno.

POZRITE SI: Dotknite sa Slnka s Oculus Rift

Oculus Rift

Pravdepodobne áno, pretože už samotný Oculus sa vyjadril, že po úspešnom testovaní sa tak neskutočne dlho pripravované virtuálne okuliare chystajú do predaja. Ten by mal byť spustený začiatkom budúceho roka, no predobjednávky budú prebiehať už koncom tohto roka.

POZRITE SI: Oculus Rift Crescent Bay by už mohli ísť do predaja, ale…

Konečne sa tak dočkáme produktu, na ktorý sme mnohí čakali už od polovice roka 2012, kedy Oculus predstavil svoje plány na Kickstarteri. Odvtedy spoločnosť stihol kúpiť gigant Facebook na niekoľko miliárd dolárov, počuli sme už o verzii Crescent Bay, ktorá mala byť finálnou verziou, no nikdy sme sa jej nedočkali. Snáď nové okuliare, ktoré Oculus ešte vylepšuje už budú tým, na čo čakáme.

POZRITE SI: Oculus Rift Crescent Bay – virtuálne okuliare, ktoré sa budete báť nasadiť

Oculus Rift

Oculus však ich výbavu zatiaľ neprezradil. Neupresnil ani cenu a ani presný dátum spustenia predaja či predobjednávok. Vieme len toľko, že nové okuliare prinesú kompletný ekosystém pre virtuálnu realitu. V najbližších týždňoch by sme sa však mali dozvedieť opäť viac informácií. Sledujte nás, určite o Oculus Rift budete na TECHBOX.sk ešte mnoho počuť, teda čítať.

Zroj a foto: Oculus

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.