Reklama

Oceľový Xiaomi Mi4 s top-end parametrami začína na 239 €!

Dominik Fúsek

Značka Xiaomi už nie je neznáma ani na Slovensku. Okrem smartfónov, ktoré vyrovnávajú top-end špecifikácie konkurencie pri zhruba polovičnej cene, sa výrobca už začal venovať aj tabletom či televízorom. Teraz nadišiel čas vymeniť starú vlajkovú loď a poriadne ju aktualizovať.

Xiaomi Mi4

Už ani zďaleka však nejde o lacnú verziu výkonných vlajkových lodí. Xiaomi sa totiž snaží vyniknúť aj kvalitou spracovania. Dôkazom bude predovšetkým rám z nehrdzavejúcej ocele, ako aj nanoplášť, ktorý by mal poskytnúť určitú úroveň ochrany voči odtlačkom prstov i voči kvapalinám.

Nadšencov tiež poteší displej takmer od okraja po okraj, za čo by si Xiaomi malo pripísať aj malý rekord – konkrétne v najmenšej šírke smartfónu s 5“ displejom. Chválime, že výrobca sa s IPS panelom nehnal za šialeným rozlíšením, ale zostal na už tak zbytočne vysokom Full HD, čo znamená 441 PPI.

Xiaomi Mi4

Výkon je na špičke – spoluprácu procesora Snapdragon 801, grafiky Adreno 330, 3 GB RAM a 16/64 GB úložiska netreba zvlášť opisovať. Oba fotoaparáty zvládajú Full HD video (Ultra HD možno niekomu bude chýbať), predný 8 Mpx fotky, zadný 13 Mpx. Operačným systémom je už tradične upravená verzia Androidu 4.4.2 zvaná MIUI. Nechýba LTE či MHL, batéria dostala primeranú kapacitu 3 080 mAh. Najlepšou správou budú zrejme ceny, i keď zatiaľ môžeme vychádzať len z čínskych, ktoré pravdepodobne náš trh prevýši. V každom prípade je to iba 239 € za 16 GB variant a 299 € za 64 GB. U nás by sme sa LTE verzie mohli dočkať v septembri.

Xiaomi Mi4

Zdroj a foto: Engadget, Geeky Gadgets, Xiaomi

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.