Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Očarí nový Hyundai Tucson revolučným dizajnom?

Očarí nový Hyundai Tucson revolučným dizajnom?
Zdroj | Hyundai
Richard Pliešovský
Očarí nový Hyundai Tucson revolučným dizajnom?
Zdroj | Hyundai
Zdroj | Hyundai

Hyundai Motor zverejnil niekoľko fotografií novej generácie modelu Tucson. Ten bude mať svetovú premiéru 15. septembra. Už teraz je jasné, že novinka prinesie jedinečný dizajn s priekopníckymi prvkami.

Nová charakteristická architektúra svetlometov dostala názov Parametric Hidden Lights. Obrázky ukazujú novátorske črty, ktoré zodpovedajú odvážnosti novej generácie Tucson.

Zdroj | Hyundai

Exteriérový štýl Tucsonu vyjadruje to, čo dizajnéri Hyundai nazývajú Parametric  Dynamics. Ten pracuje s líniami, uhlami a tvarmi tak, že prostredníctvom digitálnych údajov vytvára kinetické detaily povrchu a ponúka odvážny vzhľad. Parametric Hidden Lights (parametrické skryté svetlá) vraj zanechávajú mimoriadne silný prvý dojem. Tieto charakteristické denné svetlá (DRL) sú plynulo integrované do prednej mriežky a odhalia sa až po ich zapnutí.

V porovnaní s predchádzajúcou generáciou je karoséria väčšia a širšia. Prichádza s dlhou kapotou a krátkymi prevismi na natiahnutom rázvore. Sekané povrchy podľa výrobcu vytvárajú výrazný kontrast medzi jemnou siluetou a výrazným klinom naznačujúcim pohyb, aj keď sa vozidlo nehýbe. Napnuté športové tvary pritom plynulo prechádzajú do hranatých podbehov kolies, aby mohli zliatinové disky poskytnúť dynamickejší postoj.

Zdroj | Hyundai

Veľkosrysý interiér dostal označenie Interspace. Podľa výrobcu sa tu „harmonicky pretínajú priestor, technológie a informácie“. Vývoj vnútorného usporiadania Tucsonu viedol k nižšiemu umiestneniu hlavného displeja. Široký hrebeň palubnej dosky plynulo splýva s dvermi.

Vertikálne orientované formy stredového priestoru našli inšpiráciu vo vodopádoch. Dve strieborné ozdobné lištami prechádzajúce zo stredovej fasády k zadným dverám harmonizujú úhľadne vrstvené prémiové povrchové materiály v neutrálnych tónoch.

Pozrite si

Hyundai Tucson je novší a úspornejší, vďaka pohonu mild hybrid 48 V

Svetová premiéra nového modelu Tucson sa uskutoční o 02:30 h nášho času a to 15. septembra 2020. Priamy prenos budete môcť pozerať aj vy – na webstránke a na sociálnych sieťach Hyundai Slovensko.