Reklama

Obrovský 65" OLED TV od Samsungu môžete mať za polovicu!

Zdroj | Samsung
Števo Porubský
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Teda takmer. Zľava je presne 49,3% oproti pôvodnej cene, no je veľmi blízka polovici. Extrémna zľava je prekvapením, pretože ide iba o minuloročný model so špičkovými parametrami.

Lacnejšie sú pritom aj ostatné uhlopriečky rovnakej série s 55″ a 77″ veľkosťami. Plusom je aj veľmi tenký dizajn či výkonný hardvér vo vnútri. Tento OLED vám tak tak rýchlo morálne nezostarne.

Zdroj | Samsung
Obsah pokračuje pod reklamou

Ak teda poškuľujete po výmene svojho televízora za nový z top-end série, toto je perfektný tip. Samsung QE65S90C má vlastný QD-OLED panel s rozlíšením 3 840 x 2 160 px, teda 4K Ultra HD. Novinka z minulého roka ponúka výborné pozorovacie uhly 178°/178°, ale aj vysoký jas do 1 000 cd/m2. Aj vďaka tomu podporuje HDR štandardy ako HDR10, HDR10+, vrátane Adaptive a Gaming verzií, ale aj HLG šči Quantum HDR. Dolby Vision ale chýba.

Poteší aj podpora 10 bitovej hĺbky, 30-bitové farby, certifikácia PANTONE či variabilná obnovovacia frekvencia (48 – 144 Hz), ktorú ocenia hlavne hráči. Tým sa bude určite páčiť aj 1,4 ms odozva, resp. 4,7 ms input lag, ale aj podpora Motion Xcelerator Turbo Pro, ALLM, HFR, eARC či AMD FreeSync Premium. Povrch televízora je matný, čo výrazne znižuje odrazy od okolia.

Zdroj | Samsung

O chod sa stará výkonný Neural Quantum Processor 4K so 4 jadrami a podporou AI. Operačným systémom je Tizen OS 7 s Samsung Knox. Nechýba podpora pre Bixby, ale aj Alexu od Amazonu. Samozrejmosťou je množstvo portov, všetky sú v zadnej stene. Nechýba štvorica HDMI 2.1, ale ani duálny TV tuner s DVB-T2/S2/C či tri USB porty či CI+ slot. Nechýba Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2 či podpora bezdrôtového Samsung Dex.

Pozrite si

55″ OLED televízor od LG môžete mať už za menej ako 990 €!

Zvuk má na starosti 2.1ch audio systém s výkonom 40 W. Teoreticky tak nebudete k TV potrebovať ani soundbar, no určite ho oceníte. Samozrejmosťou je podpora AI zvuku, OTS Lite, Adaptive Sound+, Q-Symphony 2.0, ale aj Dolby Atmos zvuku.

Zdroj | Samsung

Samsung QE65S90C stál minulý rok pri vstupe na trh 2 859 €. Dnes táto 65-palcová telka stojí takmer polovicu, a to 1 449 €, čo je 49,3 % zľava.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sá vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

Samsung má v predaji aj 55″ a 77″ verzie z tejto istej série. Aj tie sú za veľmi zaujímavé ceny. Samozrejme, menší model je lacnejší, väčší s uhlopriečkou až 195 cm je drahší, no stále výrazne lacnejší ako keď minulý rok prišiel na trh.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

Obsah pokračuje pod reklamou

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.