Reklama

Obchodovať s akciami a kryptomenami teraz môžete priamo na Twittri

Zdroj | Behnam Norouzi
Jakub Kraľovanský
Zdroj | Behnam Norouzi
Zdroj | Behnam Norouzi

Populárna sociálna sieť Twitter priniesla ďalšiu novinku. Elon Musk na nedávnej konferencií povedal, že chce, aby sa Twitter stal „najväčšou finančnou inštitúciou na svete“. Jeho sociálna sieť práve ohlásila partnerstvo s fintech spoločnosťou eToro. Používatelia Twitteru už dnes môžu priamo v platforme sledovať ceny akcií a indexov a to prostredníctvom TraidingView. Ale to nie je všetko, vďaka novému partnerstvu na Twitteri pribudne aj tlačidlo, ktoré užívateľom umožní priamo nakupovať rôzne finančné aktíva. 

Superaplikácia X

Začiatkom tohto týždňa sa na verejnosť dostali informácie o tom, že spoločnosť Tweeter už viac neexistuje. Elon Musk ju zlúčil s novovytvorenou firmou X Corp. To potvrdzuje, že miliardár neprestajne pracuje na svojom dlhodobom pláne, vytvoriť superspoločnosť X, ktorú definoval ako „aplikáciu pre všetko“. O týchto udalostiach Musk tweetoval veľmi nenápadnou formou, a to príspevkom, v ktorom bolo uvedené iba „X“.

Obsah pokračuje pod reklamou

Musk počas rozhovoru pre Twitter Spaces s BBC povedal, že plánuje novú holdingovú spoločnosť X, pričom potvrdil, že Twitter je „urýchľovačom“ jeho vízie aplikácie pre všetko. Odmietol však čokoľvek konkretizovať a povedal, že sledovatelia budú musieť „zostať naladení, aby to zistili“.

Druhý najbohatší muž sveta chce vytvoriť platformu podobnú čínskej aplikácií WeChat, ktorá sa používa na všetko, od realizácií platieb, cez rezervácie hotelov až po posielanie správ. 

Prepojenie X s investičnou platformou

Unikátne obchodné partnerstvo medzi Tweeterom a eTorom prinesie užívateľom možnosť nakupovať a predávať akcie a iné aktíva. Vzniká tu tak priestor, ktorý priláka novú skupinu používateľov.  

eToro je maklérska spoločnosť ktorá ponúka užívateľom možnosť nakupovať a predávať akcie, kryptomeny a indexové fondy. Má viac ako 32 miliónov registrovaných používateľov z Európy, Spojených štátov aj Ázie. 

V súčasnosti si môžete na Tweeteri prezerať obchodné údaje z TradingView v reálnom čase na indexových fondoch ako S&P 500 a akciách niektorých spoločností, ako je práve Tesla. Dá sa to urobiť pomocou funkcie „cashtags“ , ňou vyhľadáte investičné aktívum tak, že pred neho vložíte znak dolára, potom vám aplikácia zobrazí informácie o cene z TradingView.

Po novom, budete môcť kliknúť na tlačidlo s nápisom „zobraziť na eToro“, ktoré vás presmeruje na stránku eToro a potom môžete nakupovať a predávať aktíva na jej platforme. 

Hovorca eToro pre Cointelegraph povedal: „Twitter sa stal skutočne dôležitou súčasťou komunity retailových investorov a je to miesto, kam veľa ľudí chodí kvôli finančnými správami a získavaníu informácií. Myslíme si, že $Cashtags môžu hrať ústrednú úlohu v tejto sfére a už teraz získavajú veľkú pozornosť.“

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.