Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Oakley Airwave: Také nie úplne bežné lyžiarske okuliare

Oakley Airwave: Také nie úplne bežné lyžiarske okuliare
Marek Šimunek
Oakley Airwave: Také nie úplne bežné lyžiarske okuliare

Predstavte si tú krásu, stojíte na vrchole lyžiarskeho svahu, v ušiach vám hrá vaša obľúbená kapela, GPS vie vašu polohu ako aj polohu vašich priateľov a vy máte priamo pred svojimi očami zobrazenú teplotu, nadmorskú výšku a aj rýchlosť. Toto všetko môžete zažiť s novými okuliarmi Oakley Airwave.

Oakley Airvawe

Už minulý rok sme vás informovali o lyžiarskych okuliaroch MOD Live, v ktorých nájdete zabudovaný displej, procesor a dokonca operačný systém Google Android. Úplne bežná lyžovačka tak získa nové rozmery. Aj americký popredný výrobca okuliarov, spoločnosť Oakley vidí v bežných lyžiarskych okuliaroch podstatne väčší potenciál a tak si pre tohtoročnú zimnú sezónu prichystala špecialitku v podobe okuliarov Oakley Airwave. Samozrejme základná úloha, ktorou je ochrana vášho zraku počas lyžovačky ostáva zachovaná, ale nové okuliare Oakley pridávajú ešte niečo navyše. V okuliaroch je totižto namontovaný malý displej, ktorý je schopný zobrazovať množstvo dôležitých informácií. Na displeji v pravom spodnom rohu okuliarov tak kedykoľvek vidíte vašu aktuálnu rýchlosť, nadmorskú výšku, teplotu, alebo dokonca predpripravené mapy.

Ani toto vám nestačí? Oakley navyše pridalo priamo do okuliarov aj technológiu Bluetooth, takže sa jednoducho a rýchlo spojíte s vašim smartfónom a priamo na displeji sa vám zobrazia aj prijaté správy, prichádzajúce hovory, alebo práve prehrávaná skladba. Hudobný prehrávač na vašom smartfóne ovládate pomocou malého vodeodolného ovládača na vašom zápästí a jeho veľké tlačidlá hravo nahmatáte aj v lyžiarskych rukaviciach. Ak by vám ani toto nestačilo, tak vedzte, že za cenu 499,95 GBP (619,67 €), ktorú za okuliare Oakley Airwave zaplatíte vo Veľkej Británii získate aj GPS prijímač, ktorý využijete nie len na vašu lokalizáciu, ale aj na lokalizáciu s vašich priateľov, ak sa niekde na svahu stratíte. Oakley uviedlo, že bude k novým okuliarom čoskoro dostupná aj aplikácia pre operačný systém Apple iOS. Samotne okuliare budú dostupné v čiernom a bielom prevedení. Otázka teda znie, koho z vás stretneme tento rok na svahu v nových okuliaroch Oakley Airwave?

Oakley Airvawe

Foto: freshnessmag.com