Reklama

O2: test novej siete LTE začne už tento rok!

Števo Porubský

Telefónica O2 Slovakia oznámila, že bude testovať technológiu vysokorýchlostného dátového pripojenia LTE aj na Slovensku. Okrem Česka tak testovanie novej mobilnej siete zažijeme aj na našom malom Slovensku.

 logo O2

Testovanie sa podľa tlačovej správy operátora uskutoční v priebehu tohto roka na základe povolenia Telekomunikačného úradu SR v pásme 2,6 GHz v oblasti Banskej Bystrice. Ďalšie lokality na testovanie spoločnosť zvažuje. Testovať sa bude na infraštruktúre spoločnosti Nokia Siemens Networks. Takto možno už v budúcom roku budeme surfovať v sieti O2 pomocou technológie LTE. Práve Telefónica O2 je na Slovensku kritizovaná kvôli absencii vlastnej kvalitnejšej sieti pre mobilné dáta. V súčasnosti operátor ponúka len štandard EDGE, ktorý je za vysokorýchlostný mobilný internet ťažké považovať. Technológia LTE (Long Term Evolution) sa vyznačuje rýchlym prenosom veľkého množstva dát pri nízkej odozve. Umožňuje to lepšie využitie frekvenčného spektra. Vďaka tomu môžu zákazníci vo svojich mobilných zariadeniach využívať veľké množstvo aplikácií, ako napr. internet v reálnom čase, online hry, káblovú televíziu, spoluprácu sociálnych médií, či videokonferencie.

„Telefónica O2 Slovakia sa týmto krokom pripojila k spoločnostiam v skupine Telefónica, ktoré sa zapoja do testovania sietí štvrtej generácie. O výsledku testovania budeme po jeho vyhodnotení informovať našich zákazníkov aj verejnosť,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Telefónica O2 Slovakia John McGuigan.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.