Reklama

O2 so spustením 3G siete uvádza nové dátové programy

Števo Porubský

O2 včera podľa plánu spustilo komerčnú prevádzku svojej 3G siete a s ňou predstavilo i nové dátové programy, ktoré mnohí očakávali. O2 Data Neobmedzene nahradí nový balíček, ktorý bude platiť aj v národnom roamingu. Škoda len výrazného obmedzenia rýchlosti u všetkých balíčkov po prečerpaní dát. Všetky balíčky sú bez viazanosti a môžete si ich meniť podľa svojich potrieb.

 O2 logo

Oproti konkurencii je hlavným rozdielom to, že všetky balíčky obsahujú tzv. ochranu pred vysokou faktúrou,  t.j. zaplatíte len mesačný poplatok a po prečerpaní balíčka sa prenesené dáta už nespoplatňujú, ale prenosová rýchlosť pre download sa zníži na 16 kbps. Toto enormné zníženie však spôsobí výrazné obmedzenie možností využitia internetu od O2, hoci za ďalšie dáta už neplatíte. Maximálna rýchlosť pre upload vo všetkých balíčkoch je polovica z rýchlosti pre download. Rovnaké podmienky budú platiť pre predplatených aj paušálnych zákazníkov. Balíčky sú dostupné pre všetky hlasové programy služieb O2. Do 30. septembra 2011 máte zároveň možnosť vyskúšať si internet v mobilnom telefóne na jeden mesiac bezplatne. Ponuka však platí pre tých z vás, ktorí nevyužívate žiadny dátový balíček.

 

Internet do mobilu

Základný balíček od O2 vraj pokrýva všetky potreby bežného užívateľa smartfónu za pevný mesačný poplatok 6 €. Balíček sa uplatňuje aj v národnom roamingu v cene mesačného poplatku. Maximálna prenosová rýchlosť dosahuje 512 kbps v objeme 500 MB, potom sa zníži na 16 kbps.

 

Internet do mobilu Extra

Za mesačný poplatok 8 € ponúka rozšírenejší balíček 1000 MB dát s rýchlosťou 1 Mbps. Po prečerpaní taktiež rýchlosť klesne na 16 kbps bez ďalších poplatkov. Výhodou je, že s týmto balíčkom môžete v sieti Telefónica Česká republika surfovať za 0,10 €/MB. Ak však necestujete do ČR tak výhoda celkom nepodstatná.

 Toshiba Qosmio x770

Foto: Toshiba

Internet do notebooku

Internet do notebooku je prvým produktom O2, určeným pre pripojenie s notebookom, tabletom či PC. Cena balíčka je 11 € mesačne, prenosová  je taktiež 1 Mbps o objem dát s plnou rýchlosťou je 2 000 MB. Pozor však na to, že balíček je primárne určený zákazníkom v pokrytí 3G siete O2 a neuplatňuje sa na dáta prenesené v národnom roamingu! Pri deaktivácii automatickej služby Dáta len v O2 sa dátové prenosy v národnom roamingu spoplatňujú sumou 0,04 €/MB. Internet do notebooku si zákazníci pred zakúpením na predajniach O2 môžu vyskúšať na 7 kalendárnych dní za 0,01 EUR.

 

O2 Data Neobmedzene končí!

Ak máte aktivovaný balíček O2 Data Neobmedzene, môžete ho využívať aj naďalej pri nastavenej maximálnej prenosovej rýchlosti 256 kbps. Od 18. júla 2011 však nová aktivácia balíčka Data Neobmedzene nebude dostupná. Do 31. decembra 2011 zároveň platí pre zákazníkov Data Neobmedzene možnosť vyskúšania balíčkov Internet do mobilu Extra a Internet do notebooku za 6 € mesačne na tri mesiace. Vzhľadom na úpravu ponuky však návrat na O2 Data Neobmedzene už nebude možný.

 

O2 Guru?

Spolu s 3G balíčkami sa operátor rozhodol odštartovať aj projekt O2 Guru, ktorý v podobe osobného poradcu bude zákazníkom pomáhať a radiť ako správne využívať nové technológie. Komplexnosť produktov a služieb vysvetlí zákazníkom vždy jednoduchým a zrozumiteľným jazykom. Nástrojom týchto poradcov budú aj videá s tipmi a trikmi, ako si najlepšie nastaviť svoj mobilný telefón a aplikácie v ňom. Inštruktážne videá budú dostupné aj na stránkach O2 a na YouTube channel.

O2 kačičky

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.