Reklama

O2 Paušál: totálne novinky s revolučným, ale drahým flatom

Števo Porubský

Telefónica Slovakia pod značkou O2 práve predstavila štvoricu nových mesačných programov s názvom O2 Paušál. Každý má svoje farebné označenie, každý ponúka iný počet voľných minút, neobmedzené SMS do 7 európskych sietí vrátane Slovenska a rozdielny bonus na mobilný telefón počas 18 mesiacov. Vraj to ale nie je dotácia, ale bonus od O2. Taktiež mesačné programy sú vraj bez viazanosti, s telefónom je to ale inak.

O2 Paušál

„Počúvame našich zákazníkov a verím, že sme vytvorili ponuku, ktorá je nielen cenovo výhodná, keď to zákazník najviac potrebuje, ale zároveň predstavuje výraznú výzvu niektorým existujúcim praktikám na trhu, o ktorých som presvedčený, že nie sú prozákaznícky orientované. Som veľmi hrdý na najnovšieho člena nášho O2 portfólia a dúfam, že bude aspoň tak úspešný ako O2 Fér,“ uviedol Jonathan Earle, marketingový riaditeľ O2.

4 paušály, jeden neobmedzený

Novinky od O2 sú rovno štyri. Štyri paušály nesú označenie Modrý, Strieborný, Zlatý a Platinový. V tabuľke nižšie sú ich poplatky, ktoré začínajú na sume 15 € mesačne za 100 minút do všetkých sietí, vrátane sietí v Rakúsku, Česku, Poľsku, Maďarsku, Veľkej Británii a Írsku. Okrem toho všetky programy majú neobmedzené SMS, taktiež do všetkých vyššie spomínaných krajín. Po prevolaní voľných minút budete platiť v každom programe 0,10 € za minútu hovoru a so sekundovou tarifikáciou. MMS stojí štandardne 0,25 €. Toto znie zatiaľ  férovo, hlavne ak si uvedomíte, že programy sú bez viazanosti a v môžete medzi nimi prechádzať ako si zaumienite. Napríklad teraz si aktivujete Modrý O2 Paušál, v máji prejdete na Zlatý, v júni už môžete mať zas Modrý či Strieborný, alebo rovno Platinový. Neobmedzené možnosti prechodu nás veľmi potešili.

O2 Paušál

Paltinový O2 Paušál je špecialitka, ktorá aj pre bežných, nie podnikateľov, prináša neobmedzené volania a SMS do všetkých sietí, vrátane spomínaných 6 európskych krajín. Ide tak o prvý tzv. flat program na Slovensku aj pre nás, obyčajných ľudí. Jedinou nevýhodou je jeho cena – 70 € mesačne (O2 Moja Firma stojí 55 €, bez voľných SMS správ) nie je rozhodne pre každého – je to poriadna suma. Oplatí sa v tom prípade, ak vaše nároky na volania sú poriadne vysoké.

O2 Paušál

Bonus na telefón, nie dotácia!

Každý z vyššie spomínaných programov obsahuje aj istý bonus na akýkoľvek mobilný telefón z aktuálne ponuky O2. Výber telefónov je obrovský, je si z čoho vyberať, no nie je to také jednoduché. O2 si bonus určitým spôsobom poistilo tým, že pokiaľ ho využijete a vyberiete si mobil z ponuky, musíte ho „akoby splácať“ 18 mesiacov. K dispozícii sú bonusy vo výške 72 €, 126 €, 198 €, resp. 288 €. Každý mesiac tak na faktúre uvidíte zarátanie položky O2 Mobil a zároveň jej odrátanie.

V prípade mobilu za 100 € a výbere programu Modrý O2 Paušál, na predajni zaplatíte sumu 28 €. Následne vám operátor rozpočíta sumu získaného bonusu 72 € do najbližších 18 mesiacov (v tomto prípade 4 € mesačne, ktoré budete vidieť na faktúre, samozrejme ich už neplatíte). Ak si napríklad po 5 mesiacoch poviete, že iná ponuka, kľudne aj u konkurencie, je pre vás výhodnejšia, môžete bez pokuty odísť. Získaný zostatok bonusu však budete musieť O2 doplatiť, resp. inak povedané vrátiť a to buď jednorazovo (v tomto prípade 72 – 5x 4 € = 52 €), alebo vám bude O2 posielať mesačne ešte 13 mesiacov faktúry vo výške 4 €. Rovnako to funguje u všetkých programov.

O2 Paušál

V prípade, ak prejdete z Modrého O2 Paušálu na vyšší, vyšší bonus, ktorý ste vlastne nevyužili sa vám bude odratávať dokonca z mesačného poplatku. Opäť príklad: Ak z Modrého O2 Paušálu prejdete na Zlatý O2 Paušál, mesačne nebudete platiť 30 € za tento program, ale len 23 € (30 € – 11 € + 4€ = 23 €). Dobré, nie? 

TIP: Ak chcete za flat paušál platiť len 58 € mesačne, urobte to jednoducho. Aktivujte si Modrý O2 Paušál, následne prejdite na Platinový O2 Paušál a mesačne budete platiť 70 – 16 + 4 t.j. 58 €.

O2 dokonca na svojom webe ponúka aj porovnanie s podobnými programami od konkurencie… Zaujímavé.

O2 Paušál

Žiadny internet?

Ku všetkým štyrom novým programom je možné si aktivovať aj vybrané súčasné doplnkové služby O2 (Mojim trom, Odporuč a získaj, BlaskBerry pre mňa…), vrátane dátových balíčkov. Škoda, že tie O2 neponúkol v novej forme, no vraj si na niečo lepšie máme ešte počkať. Za 500 MB voľných dát tak zaplatíte stále 6 €, 8 € vás bude stáť 1 000 MB a za 11 € získate 2 000 MB dát v plnej rýchlosti. Za zvláštny krok považujeme absenciu akéhokoľvek dátového balíčka v rámci top paušálu Platinový O2 Paušál. K 70 € si tak musíte priplatiť ešte minimálne 6 € mesačne!

O2 Paušál

Cenník s podrobnými poplatkami nájdete na web stránke operátora, rovnako na webe O2 nájdete aj kompletné informácie o nových O2 Paušáloch.

Zaujal vás operátor s novou ponukou?

Foto: O2, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.