Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

O2 má nové paušály! Sú len 3, majú Netflix v cene a pribudol Cashback

O2 má nové paušály! Sú len 3, majú Netflix v cene a pribudol Cashback
Stanislav Vinc, Roman Calík
O2 má nové paušály! Sú len 3, majú Netflix v cene a pribudol Cashback

O2 odštartovalo nový pracovný týždeň predstavením tretej generácie svojich O2 Paušálov, ktorá výrazne zjednoduší jeho portfólio mobilných služieb.

V novej ponuke má už iba tri paušály, ktoré vznikli aj v spolupráci so zákazníkmi. Tí si najviac žiadali peniaze naspäť za nevyužité dáta.

Doterajšie paušály O2 Smart a O2 Dáta už od zajtra, 31. januára 2023, nahradí trojica nových paušálov s názvom Bezstarostný, Pohodový a Základný O2 Paušál. Obsahovať budú viac dát, nebude chýbať opäť ani digitálny obsah, dodatočné zľavy na zariadenia v rámci novej možnosti výkupu telefónov a veľkou novinkou je aj predplatné známej streamingovej služby Netflix.

Obsah pokračuje pod reklamou

Špecifikom trojice nových O2 Paušálov bude, že v nich majú byť už v základe obsiahnuté všetky najžiadanejšie funkcionality. Zároveň si ich však možno jednoducho doplniť o ďalšie služby a v podstate si tak vyskladať ideálny paušál podľa svojich potrieb a predstáv.

Prvé O2 Paušály prišli na trh v roku 2012 a teraz prichádza ich 3. generácia so symbolickou trojicou pilierov, ktorými chcú zaujať. Prvým je predplatné služby Netflix už v cene paušálu. Druhým tzv. cashback. Totiž zákazníci operátora vraj chcú neobmedzené dáta, no nevedia či ich potrebujú. Po novom, ak dáta naplno nevyužijete dostanete peniaze naspäť. To však platí len pre Bestarostný O2 Paušál, o ktorom si bližšie napíšem nižšie. Tretím pilierom je možnosť odpredať na ktoromkoľvek O2 predajnom mieste svoj starý telefón. Tým si znížite cenu nového zariadenia u operátora.

Tri paušály, už aj s Netflixom

Základný O2 Paušál za 19 € bude obsahovať 5 GB balík dát, 100 minút volaní, neobmedzené správy a možnosť získať predplatné na vybrané digitálne služby za výhodnejšie ceny. Súčasťou paušálu bude tiež zľava na nové zariadenie vo výške 48 €.

Pohodový O2 Paušál za cenu 29 € mesačne ponúkne 10 GB dát, neobmedzené volania a správy, predplatné na vybrané služby zahrnuté už v cene paušálu a zľavu na zariadenie vo výške 96 €.

Do ponuky týchto služieb O2 pri príležitosti predstavenia 3. generácie paušálov pridáva predplatnú službu Netflix vo verzii Basic, ktorá umožňuje streamovanie HD obsahu do 1 zariadenia súčasne. Za doplatok 2 €, resp. 4 € budú k dispozícii aj vyššie balíky Standard a Premium s lepšími podmienkami streamovania.

Najvyšší bezstarostný O2 Paušál za 39 € obsahuje neobmedzený balík dát, ako aj neobmedzené volania a správy. Jeho súčasťou bude okrem predplatného na jednu službu z ponuky aj nová funkcia Cashback, ktorá vám automaticky vráti 5 € vo faktúre, ak za mesiac neminiete viac ako 15 GB dát. Na kúpu nového zariadenia je pri tomto paušále možné využiť zľavu vo výške 168 €.

Spomínané zľavy na nové zariadenie si bude možné ďalej navýšiť prostredníctvom výkupu telefónov. „Stačí, ak do ktorejkoľvek O2 Predajne prinesú svoj nepoužívaný smartfón, naši kolegovia ho skontrolujú, ocenia v systéme a zákazníkovi vygenerujú poukážku na nákup nového zariadenia alebo príslušenstva k nemu. Vďaka novej službe Výkup telefónov je tak kúpa smartfónu ešte dostupnejšia. Zákazníka navyše odbremeňujeme od predaja cez inzertné portály,“ hovorí Jakub Vajda, vedúci komerčného marketingu v O2.

Služby PLUS k paušálom

O2 k novým paušálom pridáva aj nový koncept PLUS, ktorý ich obohatí o spomínanú individualizáciu. K paušálu si tak môžete jednoducho cez O2 aplikáciu doplatiť služby Maximálna rýchlosť, Turborýchlosť, Dáta nerátam, Datahit alebo Neobmedzené dáta.

So službou Dáta nerátam môžete počas jednej hodiny za poplatok 1 € sťahovať neobmedzený objem dát. Hodiť sa to môže napr. pri dlhšom videohovore či sťahovaní filmov a seriálovo do zariadenia. Túto službu, ako aj ostatné, si budete môcť aktivovať výhradne v O2 aplikácii, ak máte Základný alebo Pohodový O2 Paušál.

Obsah pokračuje pod reklamou

Spomínaný Bezstarostný O2 Paušál ponúka štandardne maximálnu rýchlosť sťahovania na úrovni 20 Mb/s. Toto obmedzenie si bude možné odstrániť dokúpením služby Maximálna rýchlosť za 10 € mesačne. V takomto prípade budete môcť napríklad v pokrytí 5G „fičať“ plnými rýchlosťami. Samozrejme plná rýchlosť vám bude sprístupnená na akejkoľvek dostupnej generácii siete. Alternatívou bude služba Turborýchlosť, ktorou bude možné tento rýchlostný limit odstrániť na jednu hodinu, a to za poplatok 20 centov.

K Základnému O2 Paušálu si bude možné za 5 € mesačne prikúpiť aj balík Neobmedzené volania, ktorého názov hovorí sám za seba. Poslendý balík z ponuky s názvom Datahit vám umožní bezplatne si preniesť do ďalšieho mesiaca nespotrebované dáta. Ak naopak dáta miniete, služba Datahit vám ich automaticky obnoví. Navýšenie dát v nových O2 Paušáloch o 2 GB bude dostupné za poplatok 4 €.

Tretia generácia O2 Paušálov bude dostupná už od zajtra 31. januára 2023 a postupne na ňu prejdú aj existujúce O2 Smart Paušály, O2 Dáta a pôvodné O2 Paušály, ktoré boli dostupné do 5. 11. 2019. Dôvodom tohto prechodu podľa operátora je aj regulačné obmedzenie funkcionality dátového zvýhodnenia pre vybrané aplikácie, ktoré si bolo možné priradiť k O2 Smart paušálom.