Reklama

O verejnú beta verziu novej aplikácie Microsoft Office je enormný záujem

Zdroj | Microsoft
Juraj Recký
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Nová aplikácia Office ponúkne Word, Excel a PowePoint v jednom a pridá množstvo užitočných funkcií. Microsotf sa rozhodol naplno využiť potenciál ovládania smartfónov.

Verzie známych pracovných nástrojov Word, Excel a PowerPoint pre mobilné zariadenia sú k dispozícii dlho. Microsoft však vnímal, že práca s nimi nie je práve najpohodlnejšia. Spoločnosť tak predstavila mobilnú verziu balíku Office. Zatiaľ vo verejne beta verzii.

Microsoft sa zameral na to, aby ich pracovné nástroje čo najviac prispôsobil práci na mobilnom zariadení a zvýšil tak produktivitu používateľov. Na oficiálnom blogu Microsoft sa píše, že: „Pri navrhovaní sme najprv zvážili, ako sa líšia očakávania ľudí pri používaní mobilného zariadenia v porovnaní s počítačom. Preto sme sa rozhodli zamerať sa na jednoduchosť, efektívnosť a bežné potreby pri používaní mobilných zariadení. Tiež sme sa zamerali na to, akým spôsobom ľudia vkladajú informácie do smatfónov.“ V blogu Bill Doll ďalej pokračuje, že dôležité tiež bolo, aby nová aplikácia napriek zmenám ponúkla používateľom dôverne známe prostredie a ovládanie.

Zdroj | Microsoft

Výsledkom je jedna aplikácia Office, ktorá kombinuje všetky tri známe pracovné nástroje. Microsoft takto eliminoval časté prepínanie medzi jednotlivými aplikáciami a šetrí pamäť v telefóne. Rovnako pribudli nové funkcie, ktoré využívajú silné stránky smartfónov, napríklad fotoaparát. Pribudla tiež sada nástrojov, ktoré sú možné vďaka bežným úkonom na smartfónoch.

Zdroj | Microsoft

Základom novej aplikácie Office je integrácia troch pracovných nástrojoch Word, Excel a PowerPoint a všetkých ich funkcií, ktoré poznáte z mobilných verzii. Samozrejme je tu možnosť využívať cloud, aby ste mali prístup k svojej práci vždy a všade. Nechýbaju ani Sticky Notes, ku ktorým má byť cez nový Office lepší prístup na zapisovanie si pripomienok a nápadov.

Pozrite si

Ako si rozšíriť úložisko v službe Microsoft OneDrive?

Medzi nové funkcie patrí, napríklad, možnosť odfotografovať dokument a transformovať ho do upraviteľného wordového dokumentu, rovnakú možnosť budete mať s tabuľkami v Excel. PowerPoint vám po vložení obrázkov sám vygenereruje prezentáciu, rovnako Office Lens spraví značnú časť práce za vás. V balíku nových funkcií nájdete možnosť podpisovať PDF dokumenty prstom, vytvárať PDF z fotografií, dokumenty z QR kódov sa automaticky vložia do aplikácie alebo v okamihu vyzdielate svoju prácu s okolitými zariadeniami, či ich budete môcť pokračovať v rozrobenom projekte na stolnom počítači.

Zdroj | Microsoft

Microsoft spustil verejnú beta verziu včera pre Android a iOS. Používatelia smartfónov s Android OS si môžu Office stiahnuť, používatelia iOS už musia počkať na oficiálne vydanie aplikácie. Apple TestFlight, cez ktorú je verejná testovacia verzia dostupná, má obmedzenie na 10 000 používateľov. Tento limit sa naplnil pár hodín po zverejnení verejne beta verzie. Offcie je zatiaľ zadarmo, ešte nie je optimalizovaný pre tablety, optimalizácia vraj príde čoskoro a Microsoft vyzýva, aby ste čo najviac skúseností.  bud’ducnost mobilného Wordu, Excelu a PowerPointu sa vraj obávať nemusíme, Microsoft sa im bude venovať aj naďalej.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.