Reklama

Nvidia Tegra Note: herné 7“ tablety s Tegrou 4 od 199 $

Dominik Fúsek

Nvidia zrejme s platformou Tegra 4 nedosahuje také výsledky, aké by si želala. Hoci sa objavilo viacero zariadení, konkurencia je tvrdá a najmä Qualcomm vidíme stále častejšie. Nvidia sa opäť rozhodla ísť alternatívnou cestou a pripravila referenčnú platformu Tegra Note.

Nvidia Tegra Note

Nejde teda o koncové zariadenie v tradičnom zmysle slova. Nvidia vyvinula tablet, ktorý si môžu iní výrobcovia ľubovoľne upraviť, vylepšiť (nie však zhoršiť, nižšie uvedené požiadavky sú minimálne) a ponúkať pod vlastnou značkou. Ide teda o rovnaký obchodný model ako v prípade grafických kariet. Dokonca aj niektorí výrobcovia sú pre Nvidiu starí známi – napríklad firmy EVGA alebo Zotac. Nvidia sľubuje, že najlacnejšie Tegra Note tablety (teda zrejme zhodné s minimálnymi požiadavkami) budú štartovať na hranici 199 $. To je zaujímavá cena hneď z niekoľkých dôvodov.

Nvidia Tegra Note

Prvým je samozrejme samotný procesor Tegra 4, o kvalitách ktorého nikto nepochybuje. Štyri Cortex-A15 jadrá sa výkonom radia ku špičke, okrem nich je tu piate úsporné a najmä veľká 72-jadrová grafika. Pôjde o 7“ tablety s minimálne HD rozlíšením, zrejme však budú častejšie osadzované jemnejšie panely. Nvidia tiež bude požadovať aspoň 16 GB pamäť a čo chválime, aj microSD slot. Grafiky sa chopí aj microHDMI port, od ktorého si výrobca sľubuje hranie hier na TV obrazovke. Vo výbave ďalej nebude chýbať 5/0,3 Mpx fotoaparát, predné stereo reproduktory s bass reflex portom, podpora pre dva typy stylusov, batéria schopná vydržať 10 hodín prehrávania HD videa a po softvérovej stránke čistý Android poslednej verzie – o aktualizácie sa bude starať priamo Nvidia. Nuž, zostáva nám len zaželať výrobcovi úspech, takýto model môže posunúť trh výrazne dopredu. Prvých zariadení by sme sa na Slovensku mohli dočkať na predvianočnom trhu.

Zdroj a foto: Nvidia

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.