Reklama

nVidia Tegra 2: prvotina postavená na novej platforme

Marek Šimunek

Vzhľadom na stále silnejšiu pozíciu mobilných zariadení na trhu a ich všestrannejšie využívanie sa väčšina výrobcov snaží o vývoj vlastných procesorov, ktoré by výkonom a energetickou nenáročnosťou prekonali konkurenciu. Spoločnosť nVidia už dlhšiu dobu prezentuje svoju platformu Tegra 2, ktorá kombinuje dvojjadrový procesor Cortex-A9 MP a vysoko výkonný grafický čip s podporou akcelerácie Full HD videa.

nVidia Tegra 2

Prvou lastovičkou využívajúcou procesor nVidia Tegra 2, taktovaný na frekvenciu 1 GHz je prototyp tabletu bežiaceho na operačnom systéme Android, ktorý bol predstavený počas vývojárskej konferencie Google I/O v San Franciscu (USA). Spoločnosť nVidia sa už dávnejšie vyjadrila, že do konca roka chce uviesť tablet na platforme Tegra 2, ktorý by im pomohol odhryznúť kúsok z koláča prudko rozvíjajúceho sa segmentu kompaktných tablet zariadení. Ich predstavený prototyp by mohol byť vážnym konkurentom Apple iPadu a množstvu chystaných tabletov od iných výrobcov.

nVidia Tegra 2

Nový dizajnovo uhladený prototyp nVidie, ktorý zatiaľ nemá ani vlastné meno, je vyrobený spoločnosťou Foxconn a poháňaný procesorom Tegra 2. Ovládaný je pomocou 8,9“ dotykového displeja a operačným systémom je Android OS. Aj keď nie je dostupná ešte úplná špecifikácia, je isté že disponuje pamäťou RAM o kapacite až 1 GB a výkonným grafickým čipom. Okrem toho na jeho tele nájdeme aj dva USB 2.0 porty. To, kedy sa nový tablet dostane na trh a za akú cenu nVidia neuviedla. Škoda.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.