NVIDIA obchádza Apple a Fortnite sa vracia späť na iOS!

ZDROJ | SCREEN POST

Obľúbenú hru Fortnite si už čoskoro budete môcť opäť zahrať aj na iOS. Síce cez webový prehliadač Safari, ale aj tak je to skvelá správa. NVIDIA spúšťa beta testovanie.

Pozrite siNeviete zohnať GeForce RTX 3080? Zahrať si na nej už môžete aj cez cloud

Spoločnosť NVIDIA oznámila, že od budúceho týždňa spustí uzavreté beta testovanie hry Fortnite pre mobilné zariadenia cez ich službu GeForce NOW. Pre operačný systém iOS to bude k dispozícii cez internetový prehliadač Safari a Android používatelia využijú priamo aplikáciu GeForce NOW.

Ak by ste sa chceli do tohto beta testovania zaregistrovať, stačí, ak už máte účet na GeForce NOW. Testovať sa bude stabilita serverov, dotykové ovládanie hry a grafické spracovanie.

Práve dotykové ovládanie vzišlo zo spolupráce s Epic Games. Doteraz na plné vychutnanie hry sa často používal gamepad.

Cloudové hranie je dnes ďalším riešením, kedy nemusíte mať doma výkonný počítač, pretože hry na streamujú na diaľku z cloudového centra. Treba však počítať s tým, že na pohodlné hranie budete potrebovať stabilné a rýchle pripojenie k internetu.

ZDROJ | NVIDIA

Pozrite siNVIDIA predstavila nové grafické karty GeForce RTX 3080 Ti a RTX 3070 Ti

Všetci vieme, že hra Fortnite zmizla z obchodu App Store po tom, čo sa spoločnosti Apple a Epic Games nedohodli. Príčinou problému bolo, že Epic Games priamo v hre vytvorilo platobnú bránu, čím obišlo poplatok, ktorý za distribúciu muselo dávať Applu. Následná reakcia amerického giganta bola okamžité zmazanie hry zo svojho obchodu s aplikáciami.

Služba GeForce NOW teraz ponúka aj nové herné tituly ako The Anacrusis (Steam, Epic Games), Supraland Six Inches Under (Steam), Galactic Civilizations 3 (Epic Games) a Ready or Not (Steam).

ZdrojNVIDIA

Komentáre k článku