Reklama

NVIDIA Max-Q - veľký krok vpred na poli herných notebookov

Zdroj | NVIDIA
Viktor Šmidák
Zdroj | NVIDIA
Zdroj | NVIDIA

Konferencia, ktorá sa konala v Taipei toho priniesla mnoho. Najväčšmi však asi zaujalo riešenie NVIDIA Max-Q, ktoré prináša malú evolúciu v herných notebookoch. Veď posúďte sami.

Len niekoľko rokov dozadu by sme si nevedeli ani len predstaviť, že notebook s hrúbkou niekoľko centimetrov by mohol byť náhradou aj za lepšie hráčske zostavy. To sa ale stalo realitou s príchodom grafickej karty NVIDIA GTX 1080 do segmentu laptopov.

Niektorým sa však hrúbka nad dva centimetre zdala stále priveľa, a tak americká spoločnosť prináša riešenie s názvom NVIDIA Max-Q. Notebooky s týmto dizajnom budú 3x tenšie a 3x výkonnejšie ako ich predchodcovia (nespomínajú však akí).

Pozrite si

NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti: viac než dvojnásobný výkon v porovnaní s PS4 Pro

Profil bude mať len 18 milimetrov a váha sa zastavila na 2,26 kilogramoch. To je v porovnaní s Razer Blade Pro 2017 o viac ako kilo menej.

Kde ale lepší pocit používateľ nepocíti je práve hranie graficky náročných titulov. A to i napriek tomu, že podobne ako spomínaný Razer môžu notebooky disponovať vlastnou grafickou kartou GTX 1080. Tá totiž do tak malého tela musela byť prispôsobená, a tak totožný výkon nečakajte.

Zdroj | NVIDIA

Podľa slov spoločnosti však notebooky s NVIDIA Max-Q budú v najvyššej konfigurácii, a teda s GTX 1080, výkonnejšie ako GTX 1060 pre laptopy. Nárast má byť až 1,8-násobný, čo konieckoncov v tak tenkom tele vôbec nie je zlé.

Pozrite si

Gigabyte Aero 15 – poriadny výkon v tele ultrabooku

Nová funkcia WhisperMode sa potom postará o to, aby notebook nebol výrazne hlučný alebo teplý. To bude možné prispôsobením herných nastavení aj rozlíšenia.

Notebooky s novým riešením sa dostanú na trh už 27. júna. Používať ho budú výrobcovia ako Acer, Alienware, ASUS, Gigabyte, MSI a ďalší. Na tých je už potom výber grafickej karty, mali b však vyberať len z trojice GTX 1060, 1070 a 1080.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.