Reklama

Nubia Red Magic 3S ponúkne Snapdragon 855+, 90 Hz displej a čistý Android

Zdroj | nubia
Stanislav Vinc
Zdroj | nubia
Zdroj | nubia

Čínska spoločnosť nubia predstavila nový herný smartfón Red Magic 3S, ktorý si hráčov získa najmä výkonným čipsetom, rýchlou pamäťou a 90 Hz obrazovkou. Prekvapivo však ponúka aj pomerne čistý Android bez zbytočných doplnkov.

Nubia Red Magic 3 z apríla tohto roku má už aj svojho nástupcu. Nie je to však až tak prekvapivé, spoločnosť Qualcomm medzitým už stihla predstaviť aj nový čipset Snapdragon 855+, ktorý nesmie chýbať v žiadnom smartfóne zameranom na hrubý výkon. Na vavrínoch preto nezaspala ani spoločnosť nubia, ktorá predstavila vynovený model Red Magic 3S s týmto čipsetom.

Zdroj | nubia

Aby výkonný procesor pri dlhodobej záťaži z dôvodu zvyšujúcej sa teploty nezačal spomaľovať, chladiť ho bude aktívny vetrák, ako aj pasívne chladiace trubičky naplnené tekutinou.

Zdroj | nubia

Okrem nového čipsetu nubia siahla aj po rýchlejšom úložisku s kapacitou 256 GB typu UFS 3.0, ktoré má okrem plynulého behu systému samozrejme zabezpečiť aj rýchlejšie načítavanie hier. Samotný smartfón bude operovať s 12 GB pamäťou RAM.

Zdroj | nubia

Výrobca samozrejme počítal s tým, že väčšina hráčov bude Red Magic 3S vyťažovať najmä mimo dosahu nabíjačky. Batéria tak ponúka kapacitu 5 000 mAh, pričom podporuje rýchle nabíjanie s výkonom 18 W.

Zdroj | nubia

Herný zážitok umocní Full HD+ AMOLED displej s podporou HDR, no hlavne s obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Medzi najnovšími a lepšie vybavenými hernými smartfónmi už ide o akýsi štandard. Rovnako neprekvapí ani prítomnosť hlasného stereo ozvučenia s podporou technológie DTS:X.

Zdroj | nubia

Herný softvér pre úpravu systémových nastavení počas hrania hier, úpravu chladenia alebo RGB podsvietenia, dopĺňajú na tlak citlivé tlačidlá po bokoch, ktoré simulujú vrchné hardvérové tlačidlá známe z herných ovládačov.

Zdroj | nubia

Pri nehernom používaní na tvorbu fotografií poslúži 48-Mpx senzor Sony IMX586, ktorý má zvládať nahrávať video až v 8K rozlíšení. Na prednej strane nájdeme bežnejší 16-Mpx fotoaparát. Za zmienku stojí určite aj fakt, že nubia smartfón nezahĺtila zbytočnými doplnkami a Red Magic 3S beží na čistom Androide.

Pozrite si

nubia Z20 prekvapuje dvomi obrazovkami, výkonným hardvérom a nízkou cenou

Nubia Red Magic 3S bude v predaji aj na európskom trhu už od 18. októbra. Cenu však výrobca zatiaľ neoznámil.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.