Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nubia-α – inteligentný náramok s obrovskou flexibilnou obrazovkou

Nubia-α – inteligentný náramok s obrovskou flexibilnou obrazovkou
Zdroj | ZTE
Stanislav Vinc
Nubia-α – inteligentný náramok s obrovskou flexibilnou obrazovkou
Zdroj | ZTE
Zdroj | ZTE

Nubia, podznačka spoločnosti ZTE, predstavila zaujímavý koncept nubia-α. Je to ešte inteligentný náramok, alebo skôr smartfón v tvare náramku?

https://youtu.be/YtFcJ3uz6mQ

O inteligentných náramkoch s ohybnou obrazovkou sníva celý technologický svet od dôb prvých telefónov. Spoločnosť ZTE v rámci svojej značky nubia môže tento sen splniť. Minimálne to naznačuje najnovšie video, v ktorom môžeme vidieť koncept nubia-α.

Náramok pravdepodobne využíva flexibilný OLED displej a okrem toho obsahuje komponenty, ktoré mu umožňujú pripojenie na 4G LTE sieť. V krátkom videu môžeme zachytiť niekoľko zabudovaných aplikácií, sledovanie športovej aktivity a možnosť telefonovania.

Pozrite si

ZTE Axon 9 Pro – pokračovanie vlajkovej lode z Číny

Pri displeji môžeme vidieť aj fotoaparát, ktorý by mohol slúžiť na videohovory. ZTE tvrdí, že nubia-α nie je len obyčajný koncept, ale pripravovaný produkt, ktorý by sa mal dostať do predaja už v ďalšom kvartáli tohto roku.

To, či hotový produkt ponúkne všetky zobrazené funkcie, zatiaľ môžeme len hádať. Rovnakou záhadou je zatiaľ aj cena, ktorá by sa však vzhľadom na zvyšok portfólia spoločnosti nemala byť privysoká.

Zdroj