Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nový tablet Lenovo Yoga Pad Pro môžete premeniť na prenosný monitor

Nový tablet Lenovo Yoga Pad Pro môžete premeniť na prenosný monitor
Zdroj | Lenovo
Stanislav Vinc
Nový tablet Lenovo Yoga Pad Pro môžete premeniť na prenosný monitor
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Lenovo uviedlo na čínsky trh štvoricu nových tabletov od tých cenovo najdostupnejších, až po drahšie a prekvapivo inovatívne modely. Na čele novej série stojí Lenovo Yoga Pad Pro, ktorého 13“ displej je možné použiť aj ako externý monitor pre váš notebook alebo hernú konzolu.

Lenovo Yoga Pad Pro

Značka „Yoga“ tentokrát neoznačuje otočný displej, ako sme na to zvyknutí pri bežných notebookoch Lenovo. Nový tablet Lenovo Yoga Pad Pro svoju flexibilitu získava vďaka stojanu v spodnej časti, ktorý poslúži na prakticky ľubovoľné polohovanie tabletu vrátane možnosti jeho vertikálneho zavesenia.

Zdroj | Lenovo

V hrubšej časti stojanu sa zároveň na jednej strane nachádza USB-C port pre napájanie a pripojenie príslušenstva a na druhej zas microHDMI port fungujúci v režime vstupu. Tablet je tak po pripojení k notebooku, fotoaparátu, hernej konzole alebo aj smartfónu možné použiť ako externú obrazovku.

Pozrite si

Čo je to Matter? Platforma, ktorá prepojí všetky značky smart home zariadení

Na cestách tak so sebou môžete mať nielen samotný tablet vhodný na prácu či konzum multimédií, ale aj ultraprenosný 13“ LTPS LCD displej. Ten vám ponúkne rozlíšenie 2 160 x 1 350 pixelov, pomerom strán 16:10, 100 % pokrytie farebného spektra sRGB, jas 400 nitov a podporu štandardov HDR10 a Dolby Vision.

Zdroj | Lenovo

K týmto pomerne slušným parametrom sa navyše pridávajú štyri reproduktory s certifikáciou spoločnosti JBL a celkovým výkonom 9 W (2x 2,5W + 2x 2W) a podporou priestorového ozvučenia Dolby Atmos.

Okrem externého monitora je to samozrejme ešte stále aj klasický tablet. Pod jeho povrchom preto nájdeme aj čipset Snapdragon 870, ktorému sekunduje 8 GB LPDDR5 RAM a 256 GB úložisko typu UFS 3.0. Tablet beží na operačnom systéme Android 11 s nadstavbou ZUI 12.5 a na jedno nabitie má vďaka 10 200 mAh batérii vydržať 8-12 hodín.

Lenovo Yoga Pad Pro bude na čínskom trhu dostupný v prepočte za zhruba 420 eur. Predaj novinky na našom trhu zatiaľ nebol potvrdený.

Lenovo Pad Pro 2021

Rovnaký čipset, aký poháňa model Yoga Pad Pro, nájdeme aj v novinke Lenovo Pad Pro 2021. Ten ale tentokrát využíva 11,5“ OLED panel s obnovovacou frekvenciou 90 Hz a 1-milisekundovou odozvou. Popri kontinuálnom jase 420 nitov a maximálnom jase 600 nitov mu nechýba ani podpora HDR10 a Dolby Vision. Poteší ale aj 100 % pokrytím farebného spektra DCI-P3.

Zdroj | Lenovo

Na prácu je Lenovo Pad Pro 2021 pripravený vďaka magnetickým pinom na spodnej strane, ktoré poslúžia na pripojenie magnetickej klávesnice s obalom. Samotný displej ale podporuje aj vstup pomocou dotykového pera, ktoré je súčasťou voliteľnej výbavy a ktoré dokáže rozpoznať až 4 096 úrovní tlaku.

Zdroj | Lenovo

Ani túto novinku napokon neobišlo ozvučenie od JBL, ktoré tentokrát tvoria štyri 1,5W reproduktory (celkovo 6W) opäť s podporou štandardu Dolby Atmos. Na zadnej strane má tablet duálny fotoaparát s 13 Mpx klasickým a 5 Mpx ultraširokouhlým fotoaparátom a 8 Mpx fotoaparát na prednej strane, ktorému sekunduje 3D ToF snímač slúžiaci pre bezdotykové odomykanie tabletu.

Lenovo Pad Pro 2021 dorazí na čínsky trh už 31. mája s cenou v prepočte od 320 eur.

Pozrite si

Appka Liečivé byliny vás zoznámi s viac ako stovkou užitočných rastlín

Lenovo Pad Plus 11

Mainstreamový model určený primárne na zábavu stavia na čipsete Snapdragon 750G so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom, ktoré je možné rozšíriť až na 1 TB pomocou microSD karty. Displej tentokrát ponúkne uhlopriečku 11“ a obnovovaciu frekvenciu 60 Hz, tentokrát už ale bez podpory HDR formátov.

Zdroj | Lenovo

O podporu stylusu ale novinka neprišla a rovnako jej nebude chýbať ani ozvučenie od JBL (6W), ktoré zabezpečí štvorica reproduktorov aj s podporou štandardu Dolby Atmos. Na jedno nabitie má vďaka 7 700 mAh batérii vydržať zhruba 12 hodín sledovania videí aj prehliadania internetu. Vďaka magnetickým pinom je ale vhodný aj na ľahšiu kancelársku prácu alebo pohodlné četovanie.

Zdroj | Lenovo

Na zadnej strane má Lenovo Pad Plus 11 jeden 13 Mpx fotoaparát a na prednej strane opäť 8 Mpx fotoaparát doplnený o 3D ToF snímač. Do predaja dorazí spoločne s modelom Lenovo Pad Pro 2021, v prepočte za zhruba 205 eur.

Lenovo Pad 11

Najnižší a najlacnejší model série bude na čínskom trhu dostupný v prepočte už za cenu od 140 eur, nepôjde však o žiaden low-end. V útrobách má čipset Snapdragon 662 so 4 GB RAM a 64 GB úložiskom, ktoré je možné rozšíriť pomocou microSD karty. Nechýbajú mu magnetické piny, ani podpora voliteľného dotykového pera.

Zdroj | Lenovo

Od svojho „pluskového“ súrodenca si Lenovo Pad 11 prepožičiava 11“ LCD displej, 13 Mpx fotoaparát na zadnej strane a 8 Mpx fotoaparát vpredu spolu s ToF snímačom pre rozpoznávanie tváre. V parametroch Lenovo Pad Plus 11 kopíruje aj pri kapacite batérie, certifikácii IP52 a prítomnosti GPS modulu. Namiesto Wi-Fi 6 ale tentokrát ponúkne pomalšiu verziu Wi-Fi 5.

Zdroj