Reklama

Nový smart soundbar Bose atakuje Sonos, zvláda presne to isté

Zdroj | Bose
Števo Porubský
Zdroj | Bose
Zdroj | Bose

Bose, legendárna americká značka, predstavil celkom nový Dolby Atmos smart soundbar, ktorý sa v mnohom podobá na konkurenčný Sonos Arc. Nechýba mu dokonca ani možnosť multiroom systému.

Bose Smart Ultra Soundbar zároveň dokáže zaujať moderných používateľov viacerými funkciami, ktoré by ste doteraz v soundbaroch značky hľadali márne.

Zdroj | Bose
Obsah pokračuje pod reklamou

Lahôdkou má byť hlavne technológia TrueSpace, ktorá má vyčarovať aj z bežného záznamu zvuku trojrozmerný. Pre čo najčistejšie počúvanie dialógov hlavne vo filmoch a seriáloch je tu aj technológia A.I. Dialogue Mode, ktorá zas oddeľovať a zlepšovať hovorené slovo. Samozrejmosťou je podpora Dolby Atmos, ktorý vie soundbar aj reálne produkovať, keď dvojica meničov po stranách mieri dohora.

Zdroj | Bose

Vo výbave Bose Smart Ultra Soundbar nechýba ani hlasové ovládanie pomocou Apple Siri (AirPlay 2), ale aj Amazon Alexa či Google Assistant (u nás nedostupné). Zaujímavo znie aj technológia Bose SimpleSync, vďaka ktorej si k Bose Smart Ultra Soundbar viete pripojiť kompatibilné slúchadlá Bose a počúvať zvuk zo soundbaru v nich.

Podobne ako Sonos, ani Bose nezverejnil žiadne technické detaily k novinke. Výkon 5.1.2ch zostavy tak ani len netušíme. Vieme iba toľko, že vo vnútri sú Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 5 moduly, vďaka čomu je možné soundbar ovládať aj pomocou Bose Music App. V tele soundbaru sú aj HDMI eARC, Ethernet a optický audio port.

Zdroj | Bose

V balení za tisícku (aj tá je podobná s cenou Sonos Arc) je okrem soundbaru aj headset pre ADAPTiQ technológiu a diaľkové ovládanie. Je síce bohatšie ako v prípade Arcu, ale ani tu nenájdete držiak na stenu. A ani subwoofer. Ten Bose Smart Ultra Soundbar nepotrebuje, resp. si viete systém dovybaviť subwooferom (Bose Bass Module 700 alebo Bose Bass Module 500) aj neskôr. Soundbar bude v predaji v bielej, alebo čiernej farbe.

Zdroj | Bose
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.